Wiadomości z Mikołowa

Dopalacze zebrały żniwo. Nie żyją trzy osoby

 • Dodano: 2018-12-27 10:30

Tragedia w powiecie mikołowskim. Troje mieszkańców naszego regionu zmarło z powodu zażycia dopalaczy. Śledczy ustalają okoliczności zgonów.

Późnym wieczorem w drugi dzień świąt Śląska Policja poinformowała na Facebooku o tragicznej śmierci trojga mieszkańców powiatu mikołowskiego - 35-letniej kobiety, 22- i 23-latka.

Niewykluczone, że 35-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 22 i 23 lat zażyli substancję, która okazała się śmiertelną trucizną.

Jak wynika z informacji przekazanych przez mikołowska policję, ciało kobiety jej rodzina znalazła w Boże Narodzenie, dzień później odnaleziono zwłoki 22-latka. Ostatnia z ofiar zgłosiła się do szpitala, w placówce nastąpił zgon mężczyzny. Ofiary najprawdopodobniej nie znały się osobiście. Wciąż trwają czynności w celu ustalenia okoliczności i przyczyn wszystkich zdarzeń.
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przestrzegają:

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

Co powinno zwrócić naszą uwagę, szczególnie rodziców i opiekunów prawnych nastolatków:

 • wygląd oczu (zaczerwienione spojówki lub brzegi powiek, łzawienie, opadnięcie powieki, nadmierne rozszerzenie lub zwężenie źrenic, powolna reakcja źrenic na światło, oczopląs przy wpatrywaniu się w stały punkt);
 • złe samopoczucie, brak chęci do życia, depresja;
 • stany euforyczne, gadatliwość a następnie otępienie i apatia;
 • zmiana nawyków żywieniowych - brak apetytu lub objadanie się;
 • kłopoty w szkole, wagary, pogorszenie ocen;
 • próby wyłudzania lub podbieranie pieniędzy na nieokreślone wydatki;
 • nieuzasadnione ataki złości, agresji;
 • wychodzenie z domu na krótko, poprzedzone dzwonkiem domofonu lub telefonem od nieznanej osoby;
 • wprowadzenie do słownictwa nowych zwrotów, często niezrozumiałych dla dorosłych, tzw. slangu narkotykowego;
 • pojawienie się w domu nowych akcesoriów, typu lufki, sreberka, małe woreczki z zamknięciem strunowym, tzw. dilerki, itp.;
 • zmiana zapachu ciała.

Wśród najczęściej spotykanych skutków pojawiających się w trakcie i po zażyciu tzw. dopalaczy możemy zaliczyć bóle głowy, migreny, kołatanie serca (przyspieszone tętno często sięgające 200, duszności, ból w klatce piersiowej), agresja, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenie rąk, nudności, wymioty, biegunkę, zmęczenie, osłabienie, brak zdolności koncentracji, reakcje alergiczne, myśli samobójcze, omamy, napady leku, halucynacje, nadmierną wrażliwość na dźwięki i światło.

Komentarze (1)    dodaj »

 • Mariusz mmm

  Dopalacze albo ktoś za mocno pokombinował przy futrze.. bardziej tak druga opcja pasuje mi do tego. Raz. trzy przypadkowe ofirary (podobno nie powiązane) dwa rozbieżność wiekowa ofiar, trzy że jedena z ofiar pròbowała sama sobie pomóc wizytą w szpitalu (musiała się pokapować że coś nie do końca gra z tym wszystkim).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również