Wiadomości z Mikołowa

Do Mikołowa zawitali goście z miast partnerskich

  • Dodano: 2018-12-05 06:30, aktualizacja: 2018-12-05 06:36

Pod koniec listopada w naszym mieście pojawili się przedstawiciele miast partnerskich - Beuningen w Holandii, Saint Genevieve des Bois z Francji, Klimkovic i Litovela z Czech. To kolejna wizyta samorządowych delegacji z zaprzyjaźnionych miast.

Między 23 a 25 listopada Mikołów ugościł delegacje z miast partnerskich. Jednym z powodów wizyty była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również wernisaż wystawy poplenerowej w ramach Impresji Mikołowskich. Nasze miasto odwiedzili przedstawiciele samorządu i mieszkańców holenderskiego Beuningen, francuskiego Saint Genevieve des Bois, a także czeskich Klimkovic i Litovela. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i nowych wyzwań stojących przez europejskimi samorządami.

Nie zamykamy się w Mikołowie. Tam gdzie to możliwe chcemy podpatrywać i uczyć się od innych. Bardzo miło było nam usłyszeć wiele pozytywnych słów na temat tego, jak zmienił się Mikołów w ostatnich latach – mówi Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa.

Goście, oprócz Mikołowa, mieli okazję poznać dziedzictwo Górnego Śląska – udali się w odwiedziny do kopalni Luzia w Zabrzu, zobaczyli również zabytkowe osiedle robotnicze na Nikiszowcu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.