Wiadomości z Mikołowa

Do Mikołowa zawitali goście z miast partnerskich

  • Dodano: 2018-12-05 06:30, aktualizacja: 2018-12-05 06:36

Pod koniec listopada w naszym mieście pojawili się przedstawiciele miast partnerskich - Beuningen w Holandii, Saint Genevieve des Bois z Francji, Klimkovic i Litovela z Czech. To kolejna wizyta samorządowych delegacji z zaprzyjaźnionych miast.

Między 23 a 25 listopada Mikołów ugościł delegacje z miast partnerskich. Jednym z powodów wizyty była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również wernisaż wystawy poplenerowej w ramach Impresji Mikołowskich. Nasze miasto odwiedzili przedstawiciele samorządu i mieszkańców holenderskiego Beuningen, francuskiego Saint Genevieve des Bois, a także czeskich Klimkovic i Litovela. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i nowych wyzwań stojących przez europejskimi samorządami.

Nie zamykamy się w Mikołowie. Tam gdzie to możliwe chcemy podpatrywać i uczyć się od innych. Bardzo miło było nam usłyszeć wiele pozytywnych słów na temat tego, jak zmienił się Mikołów w ostatnich latach – mówi Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa.

Goście, oprócz Mikołowa, mieli okazję poznać dziedzictwo Górnego Śląska – udali się w odwiedziny do kopalni Luzia w Zabrzu, zobaczyli również zabytkowe osiedle robotnicze na Nikiszowcu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również