Wiadomości z Mikołowa

Członkowie Powiatowego Forum Seniorów rozmawiali na temat służby zdrowia

  • Dodano: 2023-03-09 11:00

W środę 8 marca w starostwie na swym kolejnym posiedzeniu zebrali się członkowie Powiatowego Forum Seniorów. Obrady prowadził przewodniczący Forum Eugeniusz Wycisło.

Forum Seniorów o służbie zdrowia

Główny temat spotkania dotyczył sytuacji służby zdrowia, stąd obecność prezesa Centrum Zdrowia Mateusza Niewdany oraz Roberta Kiełbasińskiego, ordynatora oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego. Przedstawili oni obecną sytuację szpitala oraz przychodni funkcjonujących w ramach Centrum Zdrowia. Choć jak przyznał prezes Niewdana, sytuacja szpitali szczególnie powiatowych jest trudna w całym kraju.

– Problemy te dotykają również naszej placówki – zaznaczył.

Mówiąc o planach, wskazał na zamierzenia związane z rozbudową pracowni endoskopowej oraz uruchomieniem dziennej pracownie chemioterapii.

– Chcemy otworzyć taką pracownię, bowiem dziś pacjenci z powiatu mikołowskiego muszą jeździć do Katowic i Gliwic – poinformował.

Zamierzenia dotyczące zwiększenia usług uroginekologicznych przybliżył doktor Robert Kiełbasiński. Przyznał również, że obserwowany w całym kraju spadek liczby urodzin nie ominął oddziału położniczego w Szpitalu Powiatowym. W obradach uczestniczył Starosta Mirosław Duży oraz członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar, która omówiła strategię powiatu dotyczącą służby zdrowia.

Sabina Grzywok Główna Specjalistka ds. Polityki Senioralnej podała szczegóły  dotyczące II Powiatowego Festiwalu Aktywności Senioralnej, który ma się odbyć 24 maja w MDK w Łaziskach Górnych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Powiatowe Forum Seniorów-co to znowu za twór z umocowanymi w nim dobrze znanymi,, twarzami Mikołowa "? Dlaczego szanowne Forum zajmuje się rzeczami,, wielkimi", pomijając te małe jak gminne ośrodki zdrowia? Przecież kontakt z lekarzem zaczyna się właśnie w takich ośrodkach i bywa szczególnie utrudniony dla osób starszych ze względu na centralizację której hołdują władze miasta. Gdzie są głosy seniorów na temat podupadającego coraz bardziej Ośrodka Zdrowia w Borowej Wsi (a pewnie i innych)? Centrum Zdrowia, pracownia endoskopowa- owszem, są ważne, zanim jednak do nich ktokolwiek trafi to musi najpierw odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu np w takim ośrodku nędzy jak w Borowej Wsi i tym należy się zająć. Nie każdy starszy i schorowany człowiek ma samochód by jechać do centrum Mikołowa...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również