Wiadomości z Mikołowa

Cukierkowy Bal Karnawałowy dla wychowanków i personelu Domu Dziecka [FOTO]

  • Dodano: 2024-02-12 12:15

Cukierkowe kostiumy, bajeczny wystrój i wystrzałowe nastroje - tak wychowankowie i personel Domu Dziecka w Orzeszu, Mikołowie i Łaziskach Górnych wieczorem 9 lutego rozpoczęli Cukierkowy Bal Karnawałowy 2024, który odbył się w restauracji Modus w Łaziskach Górnych. Gospodarze imprezy zaprosili swoich gości do niezwykłego świata bajek, zabaw i słodyczy. 

Cukierkowy Bal Karnawałowy 2024

W tej scenerii odnaleźli się także zaproszeni przez dyrekcję Domu Dziecka goście. Do wspólnej zabawy dołączyły m.in. przewodnicząca Rady Powiatu Mikołowskiego Barbara Pepke, członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar, sekretarz Powiatu Łukasz Ryguła, od dawna przyjaźniący się z gospodarzami imprezy były starosta mikołowski Henryk Jaroszek i była naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Krystyna Morawiec oraz dyrektorki i personel jednostek organizacyjnych powiatu, w tym współpracujących z Domem Dziecka na co dzień jednostek - m.in. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mikołowie. 

Nie zabrakło także władz gmin, wchodzących w skład powiatu mikołowskiego - tym razem w bajkowych (również) strojach zobaczyliśmy m.in. wiceburmistrza Mikołowa Mateusza Handla, przewodniczącą Rady Mikołowa Katarzynę Syryjczyk-Słomską oraz mikołowską radną Anetę Esnekier, burmistrza Orzesza Mirosława Blaskiego wraz ze swoim poprzednikiem Andrzejem Szafrańcem oraz zastępcę wójta Ornontowic Dariusza Spyrę.

Przybyli również przedstawiciele podmiotów, na co dzień wspierających Dom Dziecka - m.in. Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Bractwa Suzuki, Stowarzyszenia Kibiców Ruchu Chorzów i wielu innych. 

Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i dobrodziejom Domu Dziecka dziękowała wraz z wychowankami Agnieszka Kuchna, na co dzień dyrektor tej placówki. Były także popisy twórcze wychowanków, gry oraz bajeczna zabawa gości z dzieciakami na parkiecie, którą dziarsko poprowadził wszechstronny wodzirej Marek Ajchsztet. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również