Wiadomości z Mikołowa

Brązowy medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" dla naczelnika drogówki

  • Dodano: 2023-05-26 07:00, aktualizacja: 2023-05-26 07:05

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z mikołowskiej komendy policji został odznaczony za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa", otrzymał z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach st. bryg. Rafała Świerczka. A wszystko to podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka w siedzibie mikołowskiej straży.

24 maja, punktualnie o 13.00, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Gospodarzem wydarzenia był komendant jednostki st. bryg. Damian Krawczyk. Całość zapoczątkował, złożony przez dowódcę uroczystości kpt. Jakuba Gendarza, meldunek Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st.  bryg. Rafałowi Świerczkowi.

Brązowy medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" dla naczelnika drogówki

Wśród zaproszonych gości znalazł się szef mikołowskich policjantów podinsp. Dariusz Klimczak oraz naczelnik drogówki nadkom. Lucjan Kret, który tego dnia został odznaczony za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medal przyznany został Uchwałą Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa śląskiego.

Nadkom. Lucjan Kret w Policji służy od stycznia 1991 roku. Od samego początku w garnizonie mikołowskim, z czego aż 22 lata spędził w jednostce w Orzeszu. Od lutego 2013 roku nadzoruje działania mikołowskiej drogówki. Służba jest dla niego zdecydowanie pasją, dlatego też do swoich codziennych obowiązków przywiązuje ogromną uwagę. Zaangażowanie w organizację działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekłada się na wysoki poziom uzyskiwanych efektów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również