Wiadomości z Mikołowa

Biegatonki na Start: IX edycja z rekordową frekwencją i charytatywną misją

  • Dodano: 2024-06-12 13:15

W miniony weekend na mikołowskim rynku odbyła się IX edycja Biegatonek na Start, przyciągając ponad 300 młodych biegaczy. Impreza biegowa dla dzieci, zorganizowana przez STS Biegaton we współpracy z samorządem Mikołowa, Powiatem Mikołowskim oraz lokalnymi firmami, okazała się wielkim sukcesem.

Biegatonki na Start 2024

Najmłodsi uczestnicy, z roczników 2021 i młodszych, rywalizowali na dystansie 50 metrów. Starsze dzieci, urodzone w latach 2011-2012, miały do przebiegnięcia aż 800 metrów. Każdy z biegaczy otrzymał na mecie medal oraz nagrody niespodzianki. Dodatkowo, w czterech najstarszych kategoriach wiekowych (roczniki 2017-2012), trzej najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami.

Wydarzenie, oprócz sportowego charakteru, miało również cel charytatywny. Zbierano fundusze na rzecz Oktawiana, podopiecznego fundacji Sto Serc. Ponadto na rynku obecne było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które promowało zastępcze rodzicielstwo.

Władze powiatu na imprezie reprezentowali sekretarz Łukasz Ryguła oraz członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar, którzy wspierali inicjatywę i dopingowali młodych biegaczy.

Biegatonki na Start to nie tylko świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu, ale również do wsparcia lokalnej społeczności i jej potrzebujących członków. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję, licząc na równie wysoką frekwencję i zaangażowanie mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również