Wiadomości z Mikołowa

Będzie remont ul. Zawilców

  • Dodano: 2018-07-06 11:30

Kilka dni temu UM Mikołów dokonał wyboru wykonawcy inwestycji. Koszt modernizacji to blisko 1,7 mln złotych!

Mieszkańcy Osiedla przy Plantach, a także użytkownicy drogi dojazdowej do AKS Mikołów i Stadionu Miejskiego już za kilka tygodni będą mogli cieszyć się komfortem przejazdu i parkowania na ulicy Zawilców. Mikołowscy urzędnicy zamknęli kilka dni temu procedurę przetargową i wyłonili wykonawcę kompleksowej przebudowy. To Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Katowicach. Zakładana przez UM Mikołów pula finansowa na modernizację to 1,4 mln złotych, jednak katowicka firma jako jedyna stanęła do konkursu z ofertą 1 169 686,18 złotych i na taką sumę przystali urzędnicy. 

Projekt zakłada przebudowę drogi wraz z generalnym remontem ogrodzenia. Planowana inwestycja przewiduje wykonanie przebudowy ulicy od skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury do ul. Konwalii. Na tym odcinku przebudowany zostanie również chodnika. Modernizacja ma gruntownie poprawić stan techniczny drogi i zapewnić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.Pełna przebudowa eliminuje niepotrzebne koszty związane z bieżącymi reperacjami nawierzchni jezdni i chodników.

Zakres zadania obejmuje przebudowę jezdni z asfaltu, chodnika o długości 230 m, budowę nowego chodnika długości 60 m, przebudowę zjazdu publicznego do stadionu AKS Mikołów, rozbiórkę muru z cegły, rozbiórkę płotu stalowego i montaż ogrodzenia panelowego z przęseł stalowych, rozebranie studni chłonnej z kręgów betonowych, montaż studzienki niewłazowej, rur z PVC, wykonanie odwodnienia powierzchniowego jezdni i chodnika do istniejącej kanalizacji deszczowej, a także wykonanie rur osłonowych typu Arot dla kabli sieci oświetleniowej. W okolicy usuniętych zostanie kilku drzew i wykonawca musi w tym celu uzyskać opinię dendrologa odnośnie do możliwości wycinki w okresie lęgowym. Zniknie 9 lip, 5 klonów i 2 dęby.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy i ostateczny termin wykonania zadania przez wykonawcę to 30 czerwca 2019 roku. Znaczna część robót zostanie jednak przeprowadzona do końca tego roku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Anonim

    Inwestycja za przeproszeniem nie udana mało miejsc parkingowych chodnik i brak tabliczki (tylko dla mieszkańców zawilców) Pieniądze w błoto wydane.Nie uwzględniona ilość miejsc parkingowych na 60 mieszkań to teraz utnijcie kawałek stadionu pod parking bo notorycznie z Mickiewicza parkują na tej ulicy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również