Wiadomości z Mikołowa

Będą tańczyć dla 10-letniej Wiktorii

  • Dodano: 2019-01-22 12:15

Coroczny Charytatywny Maraton Zumba Fitness już za 1,5 miesiąca! Kogo tym razem wspieramy?

Bohaterką zaplanowanego na 2 marca maratonu, który tradycyjnie odbędzie się w hali mikołowskiego MOSiR-u jest 10-letnia mikołowianka, Wiktoria Zawisza. W grudniu 2017 roku mama dziewczynki zaobserwowała niepokojące objawy u córki, która wieczorem skarżyła się na ból głowy, zaczęła tracić świadomość i kontakt z rzeczywistością. Podczas wizyty u specjalisty i po wykonaniu szeregu szczegółowych badań okazało się, że to chłoniak Hodgkina. Wiktorię przyjęto natychmiast na oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Katowicach, by kontynuować leczenie.

Wiki pochodzi z licznej rodziny. W domu zawsze jest głośno i wesoło mimo małej przestrzeni, którą wspólnie dzielą. Dziewczynka ma starszą siostrę i trzech starszych braci. Po jej zainteresowaniach widać szczególny wpływ rodzeństwa. Wiktoria uwielbia mecze piłkarskie, zagorzale kibicuje polskiej drużynie, a jej marzeniem jest spotkać się na żywo z piłkarzami, których doskonale zna ze szklanego ekranu i których zdjęcia skrupulatnie kolekcjonuje w swoim albumie – podkreśla organizatorka wydarzenia, Aleksandra Świąder.

To kolejny z serii charytatywnych maratonów zumby w naszym mieście. Co roku bohaterem zbiórki połączonej z dobrą zabawą i aktywnością fizyczną jest mały mikołowianin. Przypominamy, że w ubiegłym roku zbieraliśmy pieniądze dla Zuzi Rożek.

Tegoroczny maraton odbędzie się 2 marca o 16.00, a cegiełka-wejściówka kosztuje 25 złotych. Wśród instruktorów, którzy rozruszają nawet najbardziej zastane kości są Barbara Adler, Agnieszka Giemza, Agnieszka Młocek, Anna Kot (Kostus), Iwona Knieć, Anna Gierszyńska, Katarzyna Kędzierska, Szymon Głodny, Kamil Kubik i Darek Selwa. Impreza objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mikołów.

Pomóc małej Wiktorii możemy już dziś, nie czekając na „wyginanie śmiało ciała”! Wystarczy wpłacić pieniądze na specjalne subkonto:

Fundacja ISKIERKA
ul. Pługa 1/2 02-047 Warszawa
ING Bank Śląski nr konta:
33 1050 0099 6781 1000 1000 0479
cel szczegółowy: „Wiktoria Zawisza z dopiskiem "Maraton Zumba fitness dla Wiktorii"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również