Wiadomości z Mikołowa

Awanturował się w mieszkaniu, potem pijany wsiadł za kółko. Alkomat wykazał 2,7 promila

  • Dodano: 2022-10-21 13:15

W izbie wytrzeźwień zakończyła się przejażdżka 38-letniego mikołowianina, który najpierw awanturował się w mieszkaniu, po czym pijany wsiadł za kierownicę. Kontrola trzeźwości była bezlitosna – 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mieszkaniec Mikołowa został zatrzymany 20 października tuż przed północą w rejonie garaży na ulicy Krawczyka. Wcześniej, jak wynika z informacji przekazanej dyżurnemu przez świadka, mężczyzna miał awanturować się w jednym z mieszkań na osiedlu Kochanowskiego i stamtąd ruszyć osobówką.

Kiedy policjanci przystąpili do legitymowania, ten oświadczył, że wcześniej pił wódkę. Skierowani na miejsce mundurowi z drogówki potwierdzili podejrzenia świadka. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego ponad 2,7 promila.

2,7 promila w wydychanym powietrzu. 38-latek w izbie wytrzeźwień

Ponadto, mężczyzna od września tego roku miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zatrzymany mikołowianin trafił do izby wytrzeźwień. Za prowadzenie samochodu w tym stanie grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Piłeś? - Nie jedź! Okazuje się, że ta prosta zasada wciąż nie dla wszystkich kierowców jest jasna. Mimo apeli policjantów oraz licznych akcji społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod znacznym wpływem alkoholu.

Substancja ta zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominamy, że wyjeżdżając na drogę, bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego! – przypominają funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Mikołów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również