Wiadomości z Mikołowa

Alek Suseł ma szansę na samodzielność! Niepełnosprawny maratończyk potrzebuje 17 tysięcy

  • Dodano: 2021-05-06 08:45, aktualizacja: 2021-05-11 12:12

Doskonale znany w Mikołowie i całym powiecie mikołowskim Alek Runner - niepełnosprawny maratończyk-amator, który ma za sobą udział w kilkudziesięciu maratonach i dziesiątkach biegów charytatywnych, w tym starty na Cyprze i w Holandii (w tym roku możliwe, że Alek wystartuje w 50 TCS New York Marathon) potrzebuje pomocy na drodze do niemal całkowitej samodzielności.

Alka możemy zobaczyć na trasie niemal każdego Biegu Charytatywnego organizowanego corocznie przez Szkołę Podstawową nr 1.

33-latek zyskał możliwość zamieszkania we własnym mieszkaniu – wyłącznie na swoich zasadach. Jednak do pełnego sukcesu i spełnienia tego marzenia brakuje sporej kwoty. Przyjaciele Alka wraz z Fundacją Dobra Akcja proszą o pomoc w zbiórce środków, które odmienią życie Alka.

Alek Suseł potrzebuje ponad 17 tysięcy złotych do pełnej samodzielności

Alek ma 33 lata, 11 lat temu wybudził się ze śpiączki, która trwała ponad rok i była wynikiem choroby nowotworowej mózgu. Po wybudzeniu dla Alka zaczęło się drugie życie, pełne nowych wyzwań. Po wielu miesiącach intensywnej rehabilitacji Alek zaczął poruszać się na wózku inwalidzkim.

Mimo tego, że towarzyszy mu czterokończynowe porażenie, zaburzona percepcja wzroku, słuchu i smaku, zdał maturę, ciągle pracuje i odważnie stawia czoło codzienności.

Mieszkającemu z rodzicami w Mikołowie Alkowi udało się, dzięki zarobionym przez siebie pieniądzom i wsparciu rodziny kupić i wyremontować mieszkanie, w tym którym ma zamiar zamieszkać. W zasadzie mógłby się wprowadzić, gdyż kupił niezbędne sprzęty, ale... zabrakło mu około 17 tysięcy złotych na dokupienie niezbędnego wyposażenia.

Jako grupa znajomych nie jesteśmy w stanie zebrać tej kwoty. Dlatego też zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Wierzymy, że mimo trudnej sytuacji, w jakiej pewnie wszyscy jesteśmy, przemówi ludzka życzliwość i solidarność, grosz przytuli się do grosza i w końcu uda się przeprowadzić Alka na jego samodzielne mieszkanie! – proszą o pomoc przyjaciele Alka

Wesprzeć realizację wielkiego marzenia Alka można w każdej chwili za pośrednictwem zorganizowanej dla niego zbiórki w serwisie zrzutka.pl [LINK].

Czytaj również