Wiadomości z Mikołowa

86-letni senior zginął na przejściu dla pieszych!

  • Dodano: 2023-10-06 11:00

Policjanci z mikołowskiej jednostki wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na orzeskim odcinku "wiślanki". W 86-letniego seniora wjechał rozpędzony samochód.

Orzeszanin zginął na miejscu

Do wypadku doszło wczoraj (5 października) tuż przed godziną 19.00 na orzeskim odcinku DK 81 w kierunku Katowic, w rejonie skrzyżowania z ulicą Klonową. Według dotychczasowych ustaleń Policji, pieszego, który przechodził przez "pasy" potrącił osobowy opel. Kierujący nim 50-latek był trzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany, zaś jego samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu. 86-letni mieszkaniec Orzesza zginął na miejscu. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toczącym się śledztwie.

Mundurowi apelujują do kierowców przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz o bezwzględne przestrzeganie przepisów, w szczególności wyjątkową ostrożność w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również