Wiadomości z Mikołowa

60 zarzutów za nielegalne gry i oprogramowanie

  • Dodano: 2018-02-28 07:45, aktualizacja: 2018-02-27 10:55

Policjanci, zwalczający przestępczość gospodarczą mikołowskiej jednostki, zakończyli postępowanie w sprawie rozpowszechniania za pośrednictwem portalu aukcyjnego "Allegro" gier dedykowanych na konsolę Playstation. W wyniku prowadzonych czynności 23- letniemu mieszkańcowi Mikołowa przedstawili 60 zarzutów. Za to przestępstwo przepisy prawne przewidują do 5 lat pozbawienia wolności.

Na skutek działania policjantów zwalczających cyberprzestępczość komendy wojewódzkiej policji, mikołowscy stróże prawa przeprowadzili postępowanie w sprawie rozpowszechniania przez 23- latka z Mikołowa gier na konsolę Playstation. W wyniku podjętych czynności policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ustalili, że mężczyzna sprzedawał dostęp do swojej konsoli Playstation innym osobom za pośrednictwem portalu "Allegro". Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli przedmiotową konsolę oraz komputer, na którym jak się później okazało znajdowały się dwa nielegalne oprogramowania.

Prowadzone postępowanie pozwoliło na przedstawienie podejrzanemu 58 zarzutów, który w okresie od lutego 2013 roku do października 2017 roku rozpowszechniał dostęp do gier na konsolę Playstation innym osobom i uczynił sobie z tego przestępczego procederu stałe źródło dochodu (art. 116 ust. 3 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych) oraz 2 zarzuty za posiadanie nielegalnego programu komputerowego (art. 278§2k.k). Straty powstałe w wyniku działalności przestępczej pokrzywdzony oszacował na ponad 500 tysięcy złotych.

Mężczyzna po przedstawieniu zarzutów częściowo przyznał się do ich popełnienia oraz złożył wyjaśnienia. W czwartek 22 lutego materiały w sprawie przeprowadzonego postępowania zostały przekazane do miejscowej prokuratury. O dalszym losie mikołowianina zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również