Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

31 - latek zatrzymany za kradzież sklepową i groźby karalne

  • Dodano: 2019-04-15 10:30

Policjanci z Mikołowa zatrzymali 31- letniego mieszkańca Łazisk Górnych, który we wtorkowe popołudnie w Wyrach dokonał kradzieży artykułów spożywczych oraz skanera będącego wyposażeniem sklepu.

Ponadto podczas wędrówki ze skradzionym łupem, wtargnął na jedną z prywatnych posesji, gdzie groził jej właścicielowi pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których popełnienia się przyznał.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po południu

Dyżurny mikołowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym ze sklepów w Wyrach, skąd sprawca się oddalił. Po przybyciu na miejsce, policjanci ustalili przebieg zdarzenia oraz rysopis złodzieja. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych około 3 km od miejsca zdarzenia. W sklepowym koszu na zakupy znajdowały się artykuły spożywcze, chemia oraz... urządzenie służące do skanowania cen produktów. Jak się później okazało podczas pieszej wędrówki ulicami Wyr i Gostyni z koszem pełnym zakupów, 31 letni łaziszczanin wtargnął na jedną z prywatnych posesji, gdzie groził pozbawieniem życia 54- letniemu mężczyźnie. Wczoraj śledczy przedstawili łaziszczanowi zarzuty, do których popełnienia się przyznał oraz dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Mikołowie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.