Wiadomości z Mikołowa

22-letnia mikołowianka mierzy się z guzem mózgu. Potrzebuje masę pieniędzy na leczenie

  • Dodano: 2021-12-08 15:45

22-letnia Klaudia Pawęzka zachorowała na struniaka, czyli rzadki guz podstawy czaszki. Choć jej leczenie chirurgiczne się już zakończyło to młoda kobieta potrzebuje środków na rehabilitację, pronoterapię i nie tylko.

Mikołowianka Klaudia Pawęzka od długiego czasu mierzy się z naprawdę poważnym przeciwnikiem.. 22-latka przed którą w teorii świat stoi otworem, mająca wielkie plany na przyszłość, chłopaka, rodzinę i świetnych przyjaciół ma również potężnego wroga – struniaka, czyli rzadki guz podstawy czaszki.

Problem pojawił się na początku 2021 roku, gdy Klaudia zaczęła odczuwać bóle szyi po wstaniu z łóżka, promieniujące do głowy i ramion. Z początku, po wyjściu do pracy czy na uczelnię ból mijał i młoda kobieta zrzucała to na przemęczenie. Po pierwszej wizycie u lekarza i później u osteopaty dowiedziała się, że to najpewniej problemy z kręgosłupem.

Nagle doszedł jednak nowy, niepokojący objaw – gdy oglądała na leżąco telewizję i wstała z łóżka pojawił się problem z mówieniem – nagle zaczęła seplenić. Na kolejnej wizycie u neurologa Klaudia wymusiła na lekarzu skierowanie na tomografię głowy. Pod koniec kwietnia dziewczyna poznała przyczynę swojego stanu – w badaniu uwidocznił się guz. Wówczas zaczęła się gonitwa po lekarzach, stawianie pełnej diagnozy, znajdowanie wszelkich informacji na temat struniaka.

22-letnia mikołowianka walczy ze struniakiem. Czeka na pomoc!

Mimo dwóch operacji pozostał guz, który jest nieoperacyjny, ponieważ jest bardzo blisko pnia mózgu. Neurochirurdzy zakończyli leczenie. Na struniaka nie ma chemioterapii.  Mama zabrała mnie do domu. Nie poddaję się, przeszłam przez otchłań strachu, łez i bólu i idę dalej – przekonuje Klaudia.

22-latka potrzebuje pomocy finansowej. Konieczna jest bowiem rehabilitacja, protonoterapia bądź terapia jonami węgla. Ten drugi sposób leczenia jest bardziej precyzyjny i mniej destrukcyjny dla zdrowych tkanek, ale niezwykle kosztowny i niedostępny w Polsce, a w Niemczech. Koszt sięga setek tysięcy złotych.

Struniak z reguły nie daje przerzutów, ale odrasta. Naświetlania są koniecznością. Nie usuną guza, ale uśpią komórki i zahamują jego wzrost, dadzą mi cza – wyjaśnia Klaudia.

Młodej mikołowiance można pomóc za pośrednictwem Fundacji Kawałek Nieba. Jak to zrobić? Wpłaty można wysyłać na konto dedykowane Klaudii

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: 3080 pomoc dla Klaudii Pawęzki

Możliwe są też wpłaty zagraniczne:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Santander Bank
Title: 3080 Help for Klaudia Pawezka

Aby przekazać 1% podatku dla Klaudii należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3080 pomoc dla Klaudii Pawęzki

Klaudii można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY bezpośrednio na stronie fundacji. Na rzecz Klaudii powstała również specjalna grupa z licytacjami na Facebooku.
 

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Komentarze (1)    dodaj »

  • Anonim

    Klaudia odeszła [*]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również