Wiadomości z Mikołowa

Ubezpieczenia wyjazdów wakacyjnych - przegląd

  • Dodano: 2016-07-18 07:15, aktualizacja: 2016-07-18 07:29

Szeroka gama polis i duża ilość wariantów sprawia, że przeciętny Kowalski gubi się przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenie na czas wakacji. Dlatego w poniższym artykule przyjrzymy się, jakie oferty ubezpieczeń funkcjonują na rynku, by wybrać dla siebie odpowiednią ofertę.

Ubezpieczenie dla wyjeżdżających za granicę
Jeśli planujesz wakacje za granicą, powinieneś wykupić ubezpieczenie. Turyści, którzy wyjeżdżają z biurem podróży nie muszą się o to martwić, gdyż to organizator zapewnia takie zabezpieczenie. Wykupienie ubezpieczenia nie jest obowiązkowe (to zależy od kraju, do którego się wybieramy, gdyż czasami przy wjeździe żądają okazania takiego dokumentu, np. na Kubie). Jeśli dojdzie do wypadku, sami pokrywamy koszty leczenia i transportu medycznego. Niestety w przypadku leczenia za granicą kwoty te niejednokrotnie są astronomiczne!

Faktem jest, że jako obywatele Unii Europejskiej, mamy zagwarantowaną opiekę medyczną na terenie państw członkowskich. Wystarczy przed wyjazdem pobrać za darmo, z najbliższego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (tzw. EKUZ). Jednak zapewnia ona tylko i wyłącznie podstawową opiekę w publicznych punktach. Za transport medyczny lub pomoc lekarzy specjalistów będziemy zmuszeni zapłacić z własnej kieszeni. Dlatego właśnie wyjeżdżając na zagraniczne wakacje, warto wykupić ubezpieczenie, tym bardziej, iż ceny nie są wysokie. Polisa upoważnia nas do leczenia w publicznych i prywatnych szpitalach, u lekarzy specjalistów oraz pokrywa koszty transportu medycznego.

Ciekawą ofertą jest ubezpieczenie komunikacyjne w podróży zagranicznej, tzw. car assistance. Wiele osób ceni sobie podróż własnym samochodem oraz na swoich warunkach i to właśnie dla nich została przygotowana ta oferta. Jeżeli dojdzie do kolizji, mamy pewność, że zostaniemy otoczeni profesjonalną opieką, a dodatkowo otrzymamy pomoc i auto zastępcze. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.insurancechoice.co.uk/products/breakdown-cover/car-breakdown-cover/

Podróż po kraju
Jeżeli planujesz wakacje w Polsce, również warto zainwestować w ubezpieczenie krótkoterminowe na czas wyjazdu. Rozszerzony pakiet ubezpieczenia w razie nieszczęśliwych wypadków chroni nas i naszą rodzinę oraz zapewnia finansowe wsparcie w razie hospitalizacji.

Ubezpieczenie dla aktywnych sportowo
Na rynku ubezpieczeń dostępne są specjalne polisy dla osób uprawiających sport. Oferta skierowana jest do zawodowców oraz amatorów czynnego wypoczynku. Wyższa składka gwarantuje później większe świadczenie w razie złamania czy poważniejszego wypadku. Ubezpieczenie pozwala na leczenie w państwowych szpitalach oraz w prywatnych klinikach i gwarantuje pomoc finansową w przypadku rehabilitacji czy zakupu sprzętu ortopedycznego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.