Wiadomości z Mikołowa

Najlepsze sposoby na korzystanie z małych pożyczek

  • Dodano: 2024-06-17 17:45

Pożyczki na małe kwoty takie jak pożyczka 100 zł w 5 minut mogą okazać się rozwiązaniem, które pozwoli nie tylko szybko zareagować na bieżące potrzeby, ale także umożliwi uniknięcie długotrwałego zobowiązania. Oto zdaniem naszych ekspertów najlepsze sposoby na skorzystanie z tego typu formy finansowania!

Załatanie Dziury w Budżecie

Każdemu z nas może zdarzyć się sytuacja, gdy nagle, tuż przed wypłatą, kończą się środki na bieżące wydatki. Sami wiecie — nieplanowane zakupy, nieoczekiwane rachunki, te sprawy... a wtedy ostatnie dni miesiąca staja się wyzwaniem.

I tutaj mała pożyczka może nam pomóc jak nic innego. Przykładem może być pożyczka na 1000 zł, spłacana po dwóch miesiącach, gdzie koszt dodatkowy nie przekracza 30 zł, ale nawet takie na 100 zł czy 200 zł również mogą nas uratować z ciężkiej sytuacji.

Niespodziewane Wydatki

Ahh to życie, które potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanych momentach, a nierzadko zaskakuje nas razem z niespodziewanymi wydatkami. Czemu to zawsze musi iść w parze?

Popsuty samochód, awaria pralki czy nieplanowane koszty leczenia mogą nagle zdestabilizować nasz domowy budżet, i tutaj skorzystanie z szybkiej pożyczki może być korzystnym rozwiązaniem. Oto trzy powody, dla których warto rozważyć szybką pożyczkę na niespodziewane wydatki:

  • Natychmiastowa dostępność środków. Pożyczka pozwala na natychmiastowy dostęp do pieniędzy, co jest kluczowe w nagłych przypadkach

  • Ochrona oszczędności. Zamiast wykorzystywać zgromadzone środki, które mogą być przeznaczone na inne cele lub inwestycje, pożyczka pozwala zachować płynność finansową bez konieczności rezygnacji z oszczędności

  • Elastyczność spłaty. Zwykle można dostosować harmonogram spłaty do swojej sytuacji finansowej, co nie zawsze jest możliwe, gdy korzystamy z własnych zasobów

I tych „trzech muszkieterów” niejednego już uratowało z tarapatów finansowych. Badania dowodzą, że w Polsce aż 64% ludzi w wieku 20-30 lat przynajmniej raz skorzystało z jakiejś formy szybkiej chwilówki (stan na Maj 2024).

Po pierwsze pokazuje to zaufanie i skuteczność takiej formy, a po drugie, że jest na to duży popyt, a więc podaży z pewnością też nie brakuje.

Dźwignia Finansowa

Dźwignia finansowa to narzędzie, które może pomóc w maksymalizacji zwrotu z inwestycji. Korzystając z małych pożyczek, możemy zyskać dostęp do większych zasobów finansowych niż te, które mamy dostępne z własnych środków.

Dzięki skorzystaniu z szybkich pożyczek jako naszej dźwigni finansowej możemy doświadczyć korzyści, takich jak:

  • Zwiększenie kapitału

  • Potencjał wyższych zwrotów

  • Dywersyfikacja inwestycji

  • Zwiększone możliwości inwestycyjne

Mała pożyczka może posłużyć jako dźwignia przy tworzeniu kreatywnego projektu, np. za sprawą sfinansowania prototypu, kampanii marketingowej, czy po prostu pierwszych kroków w realizacji twojego projektu.

Poniżej znajdziecie kilka ciekawych przykładów wykorzystania małej pożyczki jako dźwigni finansowej, z której skorzystali już niektórzy klienci Crezu:

Rodzaj inwestycji

Kwota pożyczki

Przewidywany zwrot

Czas zwrotu inwestycji

Start-up technologiczny

5 000 zł

15 000 zł

2 lata

Start-up ekologiczny

3 000 zł

9 000 zł

1,5 roku

Szybki remont mieszkania na wynajem

5 000 zł

6 000 zł/rocznie

10 miesięcy

Prototyp aplikacji

4 000 zł

20 000 zł

1 rok

Kampania marketingowa

3 000 zł

10 000 zł

6 miesięcy

Sklep internetowy

5 000 zł

25 000 zł

2 lata

Realizacja Marzeń

Marzysz o podróży do egzotycznego kraju? A może chciałbyś zainwestować w swój rozwój osobisty? Albo organizacje wydarzenia charytatywnego?

Cóż, marzenia są tym, co napędza nasze życie, dodaje mu barw i nadaje sens. I niezależnie od twoich osobistych celów, małe pożyczki dzięki swojej elastyczności i dostępności, mogą stać się kluczem do realizacji zarówno osobistych marzeń, jak i ambitnych projektów społecznych.

To też jest swego rodzaju „dźwignia”, ale chcieliśmy tutaj mocno zwrócić uwagę na to, że wasze marzenia czasami są tylko jeden wniosek pożyczkowy od was, a biorąc pod uwagę, ile jest dobrych ofert pożyczkowych w dzisiejszych czasach (jak np. te w Crezu) to naprawdę warto o tym pomyśleć.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.