Wiadomości z Mikołowa

LG G5 - w cieniu Samsunga

  • Dodano: 2016-06-15 10:30
Model flagowy LG zaprezentowany został jako telefon, który będzie wyrównanym konkurentem dla Samsunga Galaxy S7. Konstrukcja, najnowocześniejsze komponenty oraz dodatkowe akcesoria miały stanowić o sile LG G5, jednak mimo wszystko flagowiec Samsunga nadal pozostaje niedościgniony.
 
 
Nowinki
W telefonie zastosowano element, który nie był do tej pory spotykany w telefonach. Mowa oczywiście o modułowości. Po krótce, zastosowanie modułu oznacza możliwość wysunięcia dolnej części telefonu i wymienienia modułu na bardziej zaawansowany, np. z lepszym układem dźwiękowym czy fotograficzny uchwyt z przyciskami oraz z dodatkową baterią. W przyszłości producent ma zamiar oferować także inne opcje rozbudowy. Zaletą telefonu jest także wbudowany podwójny aparat fotograficzny. Pierwszy to jasny obiektyw 16 megapikselowy, który pokrywa 78 stopni pola widzenia, drugi obiektyw – 8 megapikselowy – pokrywa aż 135 stopni pola widzenia. Tak szeroki kąt pozwala na bardzo szeroki kadr, co pozwala uniknąć potrzeby używania trybu panoramy. Dodatkowym plusem jest także umieszczony z tyłu obudowy skaner linii papilarnych, który pozwala na szybkie odblokowanie telefonu. Warto także zauważyć, że telefon został wyposażony w nadajnik podczerwieni, dzięki czemu smartfon może pełnić funkcję uniwersalnego pilota do TV.
 
 
Wykonanie zewnętrzne
Tył LG G5 wykonany jest z aluminium pokrytego cienką warstwą plastiku pomalowanego matowym barwnym lakierem. Materiał ten cechuje się delikatną odpornością na zarysowania, jednak nie da jej się porównać z wytrzymałością szkła czy warstwy ceramicznej. Zaletą jednak jest to, że w razie upadku jest odporniejszy na pęknięcie od innych materiałów. Na wyświetlaczu zastosowano najnowszej generacji super wytrzymałe szkło Gorilla Glass desygnowane numerem czwartym.
 
 
Wydajność
Jako największą zaletę telefonu LG G5 warto wymienić wydajność, za którą odpowiada jeden z najlepszych procesorów Qualcomm Snapdragon 820 oraz 4 GB pamięci RAM. W telefonie zastosowano pamięć masową o pojemności 32 GB z możliwością rozszerzenia do 200 GB przy użyciu karty microSD.
 
 
Nowoczesność warta ochrony
Inwestycja w zaawansowany telefon większych pieniędzy, niesie za sobą duże ryzyko. Nie jesteśmy w stanie w 100% wyeliminować zagrożeń, jakim musi stawić czoło smartfon. Z pomocą przyjdzie nam strona brytyjskiego ubezpieczyciela: https://www.gadget-cover.com/ , gdzie w kilku prostych krokach możemy ochronić nasze urządzenie od zdarzeń losowych. W standardzie ubezpieczenie oferuje ochronę od przypadkowych uszkodzeń, zalania, kradzieży. Dodatkowo można wykupić m.in. ubezpieczenie od zgubienia.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.