Wiadomości z Mikołowa

Jaki kupić prostownik do akumulatora

  • Dodano: 2018-03-19 14:00

Każdy kierowca z pewnością spotkał się z sytuacją, kiedy wsiadając do samochodu nie mógł odpalić silnika. Najczęściej oznacza to, że rozładował się akumulator w samochodzie, bez którego nie ma możliwości zapłonu.

Przyczyny takiego zdarzenia bywają różne. Najczęściej są to przez pomyłkę i w pośpiechu pozostawione światła, grające radio lub mróz. Zdarza się również, że wystarczy pozostawić niedomknięte drzwi lub po prostu długo nie jeździć autem, ale otwierać je, aby wyjąć z niego różne rzeczy. W samochodach, w których zainstalowano immobiliser taka sytuacja ma bardzo często miejsce.

Na szczęście, rozładowany akumulator nie zawsze oznacza konieczność jego całkowitej wymiany. Jeżeli jest on stosunkowo nowy, można go z łatwością samodzielnie naładować za pomocą prostownika. To niedrogi sprzęt, który warto mieć w domu lub garażu, jeżeli jeździ się starszym samochodem, lub po prostu rzadko korzysta z pojazdu, w szczególności w miesiącach zimowych. Oczywiście, można skorzystać z usług mechanika lub taksówkarza, który podjeżdża z prostownikiem i próbuje uruchomić auto, jednakże zawsze jest to zbędny koszt.

Jaki prostownik do akumulatora samochodowego warto kupić?

Wybór wcale nie jest taki łatwy. Obecnie samochody mają bowiem różne akumulatory, a dla nich oferowane są różne prostowniki. Można podzielić prostowniki ze względu na ich budowę na:

• standardowe,
• mikroprocesorowe,
• trakcyjne.

Standardowe prostowniki to naprawdę niewielki wydatek. Można taki kupić nawet za około pięćdziesiąt złotych. Taki prostownik na pewno poradzi sobie z każdym akumulatorem w samochodzie osobowym. Często posiadają one dodatkowe wsparcie, które zapobiega powstawaniu zwarć, co jest istotną kwestią.

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają więcej niż jeden pojazd są prostowniki mikroprocesorowe. Są to już znacznie bardziej rozbudowane maszyny i skomplikowane układy. Taki prostownik będzie też z pewnością droższy, niż zwykły, tradycyjny dostępny w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Prostowniki trakcyjne to urządzenia, które przystosowane są do ładowania znacznie większych akumulatorów. Sprawdzają się w przypadku wózków widłowych i innych maszyn, ale również samochodów elektrycznych. Właściciele takich pojazdów powinni zaopatrzyć się właśnie w ten rodzaj prostownika. Zobacz prostowniki do akumulatora na stronie specnarzedzia.pl

Przed zakupem prostownika dla swojego samochodu, najlepiej upewnić się, że ten konkretny model będzie odpowiedni dla akumulatora. W każdym sklepie motoryzacyjnym można uzyskać taką poradę i znaleźć odpowiedni wybór prostowników.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.