Wiadomości z Mikołowa

Jak wybrać obrączki?

  • Dodano: 2023-09-04 11:15

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kupno obrączek ślubnych było praktycznie formalnością – niemal zawsze wybierało się klasyczne, proste złote modele. Obecnie jednak coraz częściej przyszłe pary młode przywiązują do wyboru obrączek większą wagę. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ obrączki to z jednej strony biżuteria o olbrzymiej symbolice, a z drugiej – coś, co towarzyszy małżonkom na co dzień, niezależnie od okoliczności, ubioru czy aktywności. Jak zatem wybrać odpowiednie obrączki?

Złoto, srebro czy platyna – co trzeba wiedzieć, odwiedzając sklep jubilerski?

Odwiedzając sklep jubilerski z zamiarem kupna obrączek, przede wszystkim trzeba wiedzieć, że obecnie biżuterię ślubną produkuje się z różnych tworzyw. Największą popularnością niezmiennie cieszy się oczywiście złoto, jednak narzeczeni coraz częściej decydują się na obrączki srebrne lub platynowe:

  • obrączki ze złota – złoto to najczęściej wybierany kruszec w tych okolicznościach. Powodem tego jest z jednej strony długa tradycja, jaką cieszą się złote obrączki, a z drugiej – wyjątkowość samego kruszcu. Najczęściej wykonuje się je ze złota o próbie 0,585, ale można spotkać także niższe (np. 0,375) i wyższe (choćby o,750);
  • obrączki srebrne – srebro często traktowane jest jako symbol przyjaźni, ale również jako kruszec ślubny ma swoich zwolenników. Odpowiednie w tym przypadku jest srebro o próbie 0,925;
  • obrączki platynowe – obecnie postrzegane są jako modele bardzo prestiżowe. Cechują się barwą podobną do srebra, ale są cięższe. Tutaj trzeba uwzględnić również dość wysoką cenę biżuterii.

Obrączki minimalistyczne, zdobione czy personalizowane?

Kruszec, z jakiego wykonano obrączki, to nie jedyne, co trzeba wziąć pod uwagę, odwiedzając sklep z biżuterią ślubną. Warto bowiem pamiętać o tym, że współcześnie produkuje się nie tylko obrączki minimalistyczne – choć te niewątpliwie nadal cieszą się największą popularnością. Wynika ona z kilku aspektów:

  • obrączki minimalistyczne wyglądają klasycznie – ich prostota sprawia, że są uznawane za ponadczasowe. Wybierając obrączki pozbawione zdobień, możemy być pewni, że dobrze będą wyglądały również za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat;
  • zaletą tego rozwiązania jest również uniwersalność – prosta obrączka dobrze komponuje się właściwie z każdym ubiorem;
  • minimalistyczne obrączki cechują się atrakcyjną ceną – ich produkcja jest prosta, co przekłada się na korzystną, niską cenę.

Niemniej warto mieć świadomość tego, że na rynku dostępne są również obrączki ze zdobieniami i bardziej finezyjnymi kształtami, a także spersonalizowane. Takie modele trudniej jednak uważnie dopasować do własnego stylu i osobowości.

Sklep z biżuterią Jubiler Katowice

Jeżeli szukasz sklepu z biżuterią ślubną, polecamy jubilera w Katowicach Trójca Gold. Jest to renomowany salon jubilerski, który prowadzi zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i online. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.jubiler-katowice.com/.

Z ofertą biżuterii ślubnej możesz natomiast zapoznać się na stronie https://www.jubiler-katowice.com/kategoria/slub-i-zareczyny/obraczki-slubne

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.