Wiadomości z Mikołowa

Gdzie szukać hurtowni do współpracy?

  • Dodano: 2023-01-12 09:00

W końcu planujesz założyć swój własny biznes i zacząć sprzedawać produkty w Internecie? Zatem musisz zdawać sobie sprawę jak kluczowe będzie pomyślne stworzenie łańcucha dostaw, gdzie towar będzie bezpiecznie trafiał z magazynów lub sklepu stacjonarnego wprost do klienta.

Hurtownie i producenci są tym istotnym ogniwem, bez którego wszystko może się zawalić. Gdzie zatem szukać odpowiedzialnych kontrahentów, z którymi współpraca będzie pomyślna? Pomocą służy poniższy artykuł.

Właściwa fraza w Internecie znaczy wszystko

Wyszukiwarki internetowe staną się Twoimi prawdziwymi sojusznikami przy poszukiwaniu producentów oraz hurtowni, dzięki którym będziesz pozyskiwać towar do swojego sklepu. Najłatwiej je znaleźć poprzez wpisanie właściwej frazy w Google. Takie zwroty jak „hurtownia bielizny damskiej online” czy „hurtownia motoryzacyjna” będą na wagę złota. Im bardziej konkretny będzie wpis w wyszukiwarce, tym łatwiej znajdziesz to, czego potrzebujesz. Sztandarowym przykładem jest chociażby novika.com.pl. Strona, która odpowiada na potrzeby osób, chcących prowadzić butik z bielizną.

Śmiało korzystaj z mediów społecznościowych

Facebook pomoże Ci odnaleźć dodatkowe oferty hurtowników i producentów. Wystarczy tylko dołączyć do właściwej grupy, skupiającej jednych i drugich oraz ich klientów. Zwroty w stylu „hurtownia szukam/sprzedam” będą niezwykle pomocne. Niekiedy warto również zajrzeć na strony pokroju OLX czy Allegro, gdzie również zamieszczane są oferty hurtowego zakupu towarów w promocyjnej cenie.

Sprawdzaj również fora i serwisy branżowe – często ogłaszają się tam przedstawiciele producentów oraz hurtownie, które pragną sprzedać asortyment w ramach wyjątkowych okazji. Pamiętaj przede wszystkim o tym, aby jak najbardziej zaznajomić się z produktami, które masz zamiar sprzedawać. Stań się prawdziwym profesjonalistą pod tym względem. Poznaj najbardziej cenione marki oraz te najmniej, przekonaj się o tym co jest najbardziej chodliwe, a co z kolei trafia do ekskluzywnej grupy klientów.

Na co zwrócić uwagę przy nawiązaniu współpracy z hurtownią?

Hurtownie rzadko kiedy podają ceny swoich produktów wprost. Najczęściej dostosowują je do ilości egzemplarzy, które ktoś pragnie kupić. Jednak nie są to jedyne cechy, które mają na nie wpływ. Istotne są także:

* Kredyt kupiecki – wiążący się z odroczeniem płatności. Sam w sobie już stanowi bonus, z którego chce skorzystać wielu przedsiębiorców. Należy jednak pamiętać, że może on wpłynąć na wysokość ceny towarów.

* Renoma Twojej marki – hurtownie mogą zabiegać o współpracę, zwłaszcza ze średnimi i dużymi firmami. Wiele z nich ma jednak specjalną ofertę dla osób, dopiero wchodzących w świat biznesu.

Ponadto, aby poznać ofertę na zakup masowy produktów, często trzeba zarejestrować się na stronie hurtowni lub producenta. Czasami nawet to nie wystarczy i informacje są dostępne wyłącznie po osobistym kontakcie, gdzie przedstawimy konkretną ofertę. Zatem zawczasu warto przygotować się na tę rozmowę i zadać kluczowe pytania, odnośnie rabatów, promocji czy czasu realizacji zamówienia. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.