Wiadomości z Mikołowa

Festiwal sportu Wannado 10 września w Katowicach

  • Dodano: 2016-09-02 12:15, aktualizacja: 2016-09-02 13:25

10 września 2016 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach im. Jerzego Kukuczki odbędzie się festiwal sportu dla dzieci Wannado rozpoczynający Europejski Tydzień Sportu. 

Projekt Wannado to międzynarodowa inicjatywa sportowa zapoczątkowana w Czechach przed sześcioma laty. Założenie jest bardzo proste – zaproszenie dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych.

Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci będą mogły poznać daną dyscyplinę i uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu. Chcemy, aby nasze wydarzenie odbywało się pod hasłem „dzieci-dzieciom” czyli aby to właśnie młodzi sportowcy prezentowali dyscyplinę naszym „małym” gościom – tłumaczy Arkadiusz Pilarz dyrektor organizacyjny festiwalu. 

Taki model sprawdził się w Czechach, gdzie festiwale organizowane są od 2010 roku. 

W tym roku projekt po raz pierwszy zagości w Polsce, wybraliśmy Śląsk ze względu na infrastrukturę sportową Akademii Wychowania Fizycznego oraz ilość klubów i dyscyplin, które są tutaj uprawiane – informuje.

Udział w Festiwalu potwierdziło już blisko 60 klubów sportowych i około 1000 zawodników.

Kluby wspaniale podeszły do inicjatywy, nikogo nie trzeba było namawiać do udziału. Zaprezentujemy 40 różnych dyscyplin od tak popularnych jak piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, pływanie, lekkoatletyka po te mniej znane jak baseball, czy hokej podwodny. Będą także konkursy z nagrodami, a przede wszystkim dużo radości i znakomitej zabawy. Każdy młody człowiek, który do nas przyjdzie, znajdzie coś dla siebie – podkreśla Pilarz. 

Festiwal sportu dla dzieci Wannado potrwa od 11:00 do 18:00 na obiektach AWF  w Katowicach przy ul. Mikołowskiej. Wstęp jest bezpłatny. Dla pierwszych 1000 dzieciaków, które odwiedzą strefę festiwalową został przygotowany pakiet młodego sportowca - zdrowy baton, woda mineralna, mapa festiwalowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.