Wiadomości z Mikołowa

Drukowanie ulotek - co warto wiedzieć?

  • Dodano: 2020-08-31 12:45

Przy drukowaniu ulotek ważny jest zarówno odpowiedni projekt, jak i wybór dobrego formatu. Jak wydrukować przyciągającą uwagę potencjalnych klientów ulotkę? Jakie parametry są ważne przy drukowaniu ulotek?

Drukowanie ulotek – jaką gramaturę papieru wybrać?

Zanim zaczniesz drukowanie ulotek, to musisz się zastanowić, jaka gramatura papieru będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Co to jest ta gramatura? Jest to ciężar papieru, który przypada na metr kwadratowy. Im wyższa będzie gramatura, tym sztywniejszy i bardziej wytrzymały będzie papier, na którym zostanie wydrukowana ulotka. Wniosek jest prosty. Im wyższa gramatura, tym lepsza jakość wydrukowanych ulotek.

Drukowanie ulotek – na jakim papierze najlepiej to wykonać?

Standardowo drukowanie ulotek odbywa się na papierach kredowych o gramaturze od 130 do 250 gramów. Niektóre drukarnie oferują również druk ulotek na papierze o gramaturze 90 gramów. Musisz wiedzieć o tym, że papier kredowy może być błyszczący lub matowy, wbrew swojej nazwie. Podłoża matowe dają możliwość subtelnego stonowania kolorów. Natomiast na błyszczącym papierze kredowym barwy będą wyglądały na intensywniejsze.

Drukowanie ulotek – czy lepiej zrobić to na papierze kredowym, czy offsetowym?

Musisz wiedzieć, że drukowanie ulotek na papierze kredowym będzie droższe niż na offsetowym. Jednak papier kredowy ma to do siebie, że jest wyjątkowo trwały i ładnie się prezentuje. Ulotki na tego typu papierze mogą być drukowane dwustronnie. Kolory będą tak samo intensywne po obu stronach. Papier kredowy jest pokryty niewielką warstwą pigmentu. Dzięki temu farba nie wnika w niego tak mocno, żeby zaczęła się przebijać na drugą stronę. Natomiast drukowanie ulotek na papierze offsetowym też ma swoje zalety. Przede wszystkim papier offsetowy jest niepowlekany, ale dzięki temu jest bardziej atrakcyjny cenowo niż papier kredowy. Papier offsetowy jest odpowiedni do drukowania na nim gazetek, broszur oraz oczywiście ulotek. Tego rodzaju ulotki są zazwyczaj wykorzystywane przy sezonowych akcjach promocyjnych.

Drukowanie ulotek – czy lepiej zamówić ulotki składane, czy tradycyjne?

Ulotka składana da Ci możliwość umieszczenia na niej o wiele więcej informacji. Jednak, żeby była czytana przez potencjalnych klientów, to powinna być bardzo dobrze rozplanowana. Natomiast ulotka tradycyjna jest dobrze wszystkim znana i jest idealnym rozwiązaniem, na przykład do tego, żeby poinformować klientów o promocji lub o otwarciu nowego punktu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.