Wiadomości z Mikołowa

Dlaczego warto szukać pożyczki dla firm nie tylko w bankach?

  • Dodano: 2019-02-13 11:00

Prowadzenie własnej firmy często wymaga znalezienia zewnętrznych źródeł finansowania. O wsparcie można oczywiście postarać się w banku, ale istnieje szybszy i skuteczniejszy sposób na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Tym sposobem jest pożyczka dla firmy w instytucji pozabankowej. Tego typu podmioty mają bardzo dużą ofertę dla przedsiębiorców, ale warto pamiętać, że okres kredytowania jest krótszy niż w banku, a koszty wyższe. Z tego właśnie względu z opcji tej warto skorzystać przede wszystkim wtedy, gdy firma znajdzie się nagłej potrzebie.

Co wpływa na popularność pożyczek pozabankowych?

Popularność pożyczek pozabankowych wzrosła wtedy, gdy Komisja Nadzoru Finansowego zaostrzyła kryteria dla kredytobiorców starających się o kredyty bankowe. Wówczas wielu klientów banków uzyskało decyzje odmowne i musiało szukać innego źródła finansowania. Wsparcie zapewniły właśnie firmy pożyczkowe, które nie podlegają prawu bankowemu, a tym samym mają niższe wymagania w stosunku do pożyczkobiorców.

Z pożyczek pozabankowych mogą korzystać zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorcy. Jest to z pewnością ciekawa alternatywa dla kredytów bankowych, lecz należy pamiętać, że nie każdy może z tej możliwości skorzystać. Wymagania są wprawdzie niższe niż w bankach, ale przy większych kwotach i dłuższych terminach spłaty, klienci muszą wykazać się pozytywną historią kredytową.

Jakie zalety mają pożyczki pozabankowe?

Podstawową zaletą pożyczek pozabankowych dla firm jest to, że są one łatwo dostępne także dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero otwierają działalność, oraz tych, którzy aktualnie są w kiepskiej sytuacji finansowej. Takie wsparcie może uratować firmę, gdy pojawią się problemy z dłużnikami. Kolejna kwestia to możliwość złożenia wniosku przez internet - nie trzeba osobiście jechać do placówki firmy pożyczkowej, a tym samym można zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy wejść np. na stronę https://www.ratkomat.pl/dla-firm/ i wysłać wniosek online.

W przypadku pożyczek pozabankowych (zobacz na przykład pozyczkowy-portal.pl) formalności są maksymalnie uproszczone, dzięki czemu klient nie musi dostarczać dodatkowych zabezpieczeń czy poręczeń – wyjątkiem są pożyczki na bardzo wysokie kwoty. Pieniądze z pożyczki można przeznaczyć na dowolny cel.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.