Wiadomości z Mikołowa

Depilacja laserowa - obalamy mity

  • Dodano: 2016-12-17 09:00, aktualizacja: 2016-12-19 09:12

Depilacja laserowa to popularny zabieg wykonywany w wielu salonach kosmetycznych oraz salonach depilacji. Za pomocą profesjonalnych urządzeń, jakimi są lasery do depilacji, usuwane są włoski ze wszystkich części ciała. Zabieg ten pokochało już wiele kobiet. Niestety duża część populacji nadal ma pewne wątpliwości, co do samego przebiegu, efektów i przygotowania do zabiegu usuwania owłosienia w salonie. Aby rozwiać niepewność, obalamy podstawowe mity na temat depilacji laserem.

Depilacja laserowa usuwa wszystkie włoski

Jednym z najpopularniejszych mitów na temat depilacji laserem jest ten głoszący, że depilacja laserowa usuwa wszystkie włoski. Niestety nie powstały jeszcze takie urządzenia, które skutecznie usuwałyby wszystkie, nawet najdrobniejsze włoski. Profesjonalne lasery diodowe świetnie radzą sobie z owłosieniem, ale niestety nie są w stanie zniszczyć bardzo jasnych czy drobnych włosków. Lasery te bowiem są bardzo czułe na melatoninę, czyli barwnik zawarty we włosku. Wyczuwają go i uderzają prosto w macierz. Takim sposobem zniszczony zostaje włos. Laser świetnie reaguje na ciemne odcienie. Dlatego też panie posiadające jasne owłosienie mogą nie osiągnąć tak spektakularnych efektów, jak posiadaczki ciemnych włosków.

Depilacja laserowa bardzo podrażnia

Kolejnym mitem, który skutecznie zniechęca kobiety do poddania się zabiegowi depilacji laserowej jest ten, według którego depilacja laserowa bardzo mocno podrażnia skórę. Obecnie w salonach depilacji stosowane są nowoczesne i nieinwazyjne lasery diodowe. Jest to urządzenie certyfikowane, więc mamy gwarancję bezpieczeństwa. Taki laser nie powoduje podrażnień, nawet na skórze wrażliwej. Jeżeli już wystąpi jakieś zaczerwienienie, utrzymuje się ono maksymalnie kilka godzin po zabiegu. Następnie znika bez śladu. Depilacja laserowa jest więc bezpieczna.

Depilacja laserem jest bolesna

Kobiety są bardzo wrażliwe na ból. Dlatego też wiele z nich obawia się tego, że depilacja laserowa będzie bardzo bolesna. Niegdyś, w salonach depilacji, stosowane były urządzenia, które faktycznie powodowały ból. Z każdym zabiegiem był coraz silniejszy. Tak powstał mit dotyczący również obecnie stosowanych laserów. Aktualnie wiele gabinetów depilacji posiada najnowocześniejsze lasery diodowe. Są one bardzo bezpieczne, nie powodują podrażnień, a co najważniejsze – zabieg nimi wykonany, jest bezbolesny. Niszczą macierz włosków, nie ingerując w skórę. Więcej wiarygodnych informacji na temat innych metod usuwania owłosienia można przeczytać tutaj https://depilacja.pl/topics/porownanie-metod-usuwania-owlosienia.html - trwałe usuwanie włosów

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.