Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Wymień elektrośmieci na rośliny. Akcja na Rynku!

  • Dodano: 2018-04-15 07:30, aktualizacja: 2018-04-21 08:00

Urząd Miasta organizuje drugą edycję akcji wymiany elektroodpadów za sadzonki krzewów i roślin. W tym roku nosi ona nazwę Zielone Dni Mikołowa. Co jeszcze przygotowali dla nas samorządowcy?

Już w przyszłą sobotę 21 kwietnia na mikołowskim rynku od godziny 10:00 każdy, kto posiada w domu niepotrzebny, stary lub zepsuty sprzęt elektroniczny będzie mógł wymienić go na sadzonki roślin i krzewów.

Kilkaset sztuk kwiatów i krzewów czeka na nowych właścicieli, którzy zdecydują się przekazać stare telefony komórkowe, radia, magnetofony, telewizory i inne sprzęty w ręce fachowców od recyklingu. Z sadzonkami można będzie wrócić do swojego ogrodu lub  posadzić je w okolicach rynku – informuje Jakub Jarząbek, sekretarz Mikołowa.

Zielone Dni Mikołowa to nie tylko akcja na rynku, ale także inicjatywa sadzenia drzewek w powstającej części Ogrodu Botanicznego w Mikołowie Mokrem przy ul. Lipcowej/Golfowej (okolice domku klubowego). Stanowi ona część szerszego projektu 40 tys. drzew na 800-lecie Mikołowa. Do wspólnego zadbania o drzewostan ŚOB zapraszają burmistrzowie wraz z radnymi

W niedzielę 22.04 przypada Światowy Dzień Ziemi, z tej okazji na Sośniej Górze w Śląskim Ogrodzie Botanicznym (ogród żółty) od godziny 12.00 kolejne sadzenie drzewek na które zapraszamy wszystkich miłośników zieleni. Na godzinę 14:00 zaplanowane jest otwarcie wystawy "Świat Przyrody Malowany Ekejtronami".  Zdjęcia fauny i flory z perspektywy skaningowego mikroskopu elektronowego z pewnością zrobią ogromne wrażenie na zwiedzających. Wielkoformatowe fotografie przedstawiające piękno świata przyrody będzie można podziwiać do września – zachęca Jakub Jarząbek.