Wiadomości z Mikołowa

Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego

  • Dodano: 2020-07-17 08:00, aktualizacja: 2020-07-17 08:09

Konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów powiatu mikołowskiego rozstrzygnięty, a nagrody dla zwycięzców najlepszych prac wręczone. Policjant ds. profilaktyki dzieci i młodzieży z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, wraz z maskotką - sierżantem Hektorem, wyruszuli w teren by odwiedzić tych, którzy w najbardziej kreatywny sposób odzwierciedlili swoją wizję służby policjantów w czasie walki z epidemią.

Konkurs plastyczny pod hasłem ”Pomagają i chronią - służba policjantów w walce z epidemią" został ogłoszony w połowie czerwca. Myśl o jego zorganizowaniu zrodziła się tuż po tym, jak do Komisariatu Policji w Orzeszu wpłynęło podziękowanie 5-letniej mieszkanki Orzesza, którą mundurowi odwiedzali podczas kontroli kwarantanny. Uroczy rysunek policjanta w trakcie służby wywołał radość na twarzy wielu stróżów prawa mikołowskiego garnizonu. Do jego udziału zaproszeni zostali uczniowie klas I-III miast i gmin naszego powiatu mikołowskiego.

Stan epidemii jest zupełnie nowym doświadczeniem dla zdecydowanej większości z nas

To także emocje i refleksje, które towarzyszą przeżywaniu tego szczególnego okresu. To czas, kiedy na policjantów nakładane są dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie ludzi. Stróże prawa - oprócz swoich codziennych zadań - angażują się w powstrzymywanie zachorowań na koronawirusa.

Prace plastyczne, które napływały do mikołowskiej jednostki do końca roku szkolnego były różnorodne pod wieloma względami. Komisja, w skład której wchodzili policjanci prewencji, którzy na co dzień prowadzą z dziećmi zajęcia profilaktyczne, starała się wybrać 3 najlepsze, w ich ocenie, artystyczne dzieła zwracając uwagę głównie na trafność tematyczną jak również efekt końcowy pracy.

W miniony poniedziałek (13 lipca) ogłoszone zostały wyniki, a następnego dnia policjant wraz z sierżantem Hektorem - ulubieńcem dzieci i symbolem profilaktyki miejscowych mundurowych, wybrał się w teren, by wręczyć zwycięzcom nagrody: dyplom Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie za udział w konkursie, torbę treningową, piłkę do gry oraz odblaskową opaskę na plecak. Wyjątkowe emocje i radość ze spotkania towarzyszyły nie tylko dzieciom oraz policjantowi, ale w ogromnej mierze także mamom zwycięzców, które dumne ze swych pociech nie kryły szczęścia i wzruszenia.

ZOBACZ NAGRANIE

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również