Wiadomości z Mikołowa

Uczniowie z Ukrainy zawitali w Miarce

  • Dodano: 2022-04-05 06:15, aktualizacja: 2022-04-04 22:00

1 kwietnia w auli I LO odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów z Ukrainy, którzy uczyć się będą w oddziale przygotowawczym otwartym w tej placówce.

Uczniowie z Ukrainy są już w Miarce

Z myślą o młodzieży, która z powodu wojny w ich ojczyźnie znalazła schronienie w naszym kraju tworzone są oddziały przygotowawcze, gdzie będzie uczyć się języka polskiego, by w przyszłości móc kontynuować edukację w naszym kraju.

W Powiecie Mikołowskim powstał jeden oddział dla 25 osób, ale planowane jest otwarcie kolejnego.

Dla nastolatków z Ukrainy edukacja w polskiej szkole to nowum, stąd dyrekcja I LO jak i uczniowie uczynili wszystko, by ciepło przyjąć zarówno młodzież z Ukrainy jak ich rodziców, którzy przyszli z nimi.

W imieniu władz powiatu powitał ich Starosta Mikołowski Mirosław Duży, w obecności członkini Zarządu Powiatu Grażyny Nazar oraz naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Iwony Smorz. O wsparciu i pomocy zapewniła również dyrektor Miarki Barbara Modzelewska, która powitała ich w imieniu całej społeczności szkolnej.

Po krótkim występie szkolnego zespołu, przywitaniu i wręczeniu prezentów, przyszedł czas na poznanie szkoły. Tu pomoc okazali im Miarkowicze, którzy oprowadzili swych rówieśników po szkole.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Magma

    A miasto nie ma zamiaru tworzyć oddziałów przygotowawczych. Dzieciaki z jednej traumy (wojennej) wpadają w następną (nieznajomości języka i radzenia sobie w naszych szkołach).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również