Wiadomości z Mikołowa

Tour de Pologne - utrudnienia w ruchu

  • Dodano: 2018-08-03 09:45

W dniach od 5-8 sierpnia br., na terenie województwa śląskiego rozegrane zostaną 4 etapy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

6 sierpnia, peleton będzie przejeżdżał przez powiat mikołowski- będzie to 3 etap wyścigu. W związku z tym wydarzeniem, na czas trwania wyścigu, powstaną czasowe utrudnienia w ruchu.

W dniu 6 sierpnia, ulicami powiatu mikołowskiego przebiegać będzie część rozgrywanego etapu Wyścigu Kolarskiego 75. Tour De Pologne. Etap 3, którego start odbędzie się ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, przebiegać będzie przez Rudę Śląską – Mikołów – Ornontowice – Orzesze – Bełk – Palowice – Szczejkowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Mszanę – Połomię – Świerklany – Jankowice – Rybnik – Książenice – Knurów – Gierałtowice – Przyszowice – Zabrze.

Uczestnicy wyścigu przejadą następującymi ulicami naszego powiatu:

  • Mikołów: ulice: Oświęcimska, Przelotowa, Korfantego, Spyry
  • Ornontowice: ulica Bujakowska
  • Orzesze: ulice: Gliwicka, Rybnicka

Następnie uczestnicy wyścigu będą się kierować w stronę powiatu rybnickiego począwszy od Bełku. Z uwagi na zabezpieczenie przez policjantów mikołowskiej komendy całości trasy, informujemy mieszkańców o wystąpieniu czasowych utrudnień ruchu w związku z przejazdem uczestników wyścigu. Utrudnień należy spodziewać się w godz. 15:30 – 17:00, w zależności od przebiegu przejazdu. Planowany wjazd peletonu do Mikołowa przewidziany jest około godz. 16:08, jednak uzależniony jest głównie od warunków atmosferycznych i średniego tempa jazdy kolarzy. Przewiduje się, że przejazd przez nasz powiat wyznaczonym odcinkiem powinien zająć sportowcom około 20 minut.

Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. Apelujemy również o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również