Wiadomości z Mikołowa

Szkoły i przedszkola w Mikołowie przejdą wakacyjne remonty

  • Dodano: 2019-07-19 11:45

Kiedy dzieciaki odpoczywają od trudów roku szkolnego do mikołowskich placówek oświatowych wkraczają ekipy remontowe. Magistrat zdecydował się na modernizację pomieszczeń w szkołach. 

Wakacje to doskonały czas na to, by poprawić stan budynków szkolnych i przedszkolnych, pomieszczeń, z których korzystają nie tylko dzieci, ale również kadra nauczycielska i personel pomocniczy. Mikołowski magistrat zdecydował się na przeprowadzenie remontów w placówkach oświatowych i rozpisał w tym celu przetargi.

W Przedszkolu nr 1 przeprowadzone zostaną dwie roboty budowlane. Na pierwszy ogień pójdzie elewacja – budynek zyska docieplenie metodą lekką/mokrą. Ubytki w istniejącym ociepleniu zostaną wypełnione pianką, elewacja będzie malowana farbą silikonową w 3 kolorach, a wymiany doczekają się parapety z blachy ocynkowanej. Roboty wykona Zakład Remontowo-Budowlany MAL-BUD S.C. z Radostowic za 44 094,78 złotych (bez VAT).

Wokół budynku nastąpi także wymiana ogrodzenia. Ekipa remontowa rozbierze dotychczasowy płot z prętów stalowych. Później trzeba będzie wywiercić otwory w cokole betonowym pod słupki, a także ręczne wypełnić ubytki zaprawą cementowo-polimerową. Dodatkowo, konstrukcja zostanie odpowiednio zabezpieczona i zaimpregnowana. Na koniec nastąpi montaż ogrodzenia z paneli z drutu ocynkowanego i malowanego proszkowo, nowej stalowej bramy dwuskrzydłowej i furtki. Roboty muszą zostać zakończone dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, a UM Mikołów chce przeznaczyć na realizację zamówienia 77 tys. złotych. Do przetargu stanęło łącznie 5 firm, zwycięzcę poznamy za kilka dni.

Wkrótce do Przedszkola nr 3 wejdzie ekipa remontowa, by przeprowadzić modernizację głównych pomieszczeń. Ściany przejdą odpowiednie reperacje i malowanie, odnowiona zostanie lamperia, boazeria i parkiety, a oświetlenie zostanie wymienione na nowe typu LED. Na wdrożenie inwestycji UM Mikołów chce przeznaczyć ok. 148 tys. złotych. Do przetargu stanęła jedna firma. 

W Szkole Podstawowej nr 5 powstaje zupełnie nowa kuchnia. Adaptacja pomieszczeń będzie polegała na robotach rozbiórkowych, usunięciu starych powłok malarskich, montażu instalacji z rur pp i rurociągów kanalizacyjnych z rur pcv, uzupełnieniu tynków, montażu stolarki drzwiowej i ścianek systemowych WC, wykonaniu nowej posadzki z płytek i wykładziny pcv. Pomieszczenie będzie malowanie farbami lateksowymi, pojawi się nowy grzejnik, urządzenia sanitarne, kuchnia gastronomiczna, a także oświetlenie i osprzęt elektryczny. Koszt przeprowadzenia inwestycji 464 152,21 złotych, a prace wykonuje Zakład Instalacyjno-Remontowy ZBYSZKO z Mikołowa. Tu także naprawione zostanie ogrodzenie wraz z montażem stalowej bramy. Remontem w tym zakresie zajmie się P.P.H.U. ALG Andrzej Gasz z Gostyni za 16 237,90 złotych (bez VAT).

Szkoła Podstawowa nr 4 zyska natomiast nowe archiwum. Pomieszczenie przejdzie pełną modernizację wraz wymianą instalacji elektrycznej, drzwi wejściowych i posadzki z pcv za 16 059,57 złotych. Roboty wykonują pracownicy Zakładu Instalacyjno-Remontowego ZBYSZKO z Mikołowa.

W Szkole Podstawowej nr 10 kilka pomieszczeń zostanie zaadaptowanych na łazienki. Po robotach rozbiórkowych i odpowiednim przygotowaniu ścian na potrzeby sanitariatów firma remontowa zamontuje nową stolarkę drzwiową, instalację elektryczną i oświetlenie, wykona posadzkę z płytek gresowych i wyłoży ściany płytkami, orurowanie instalacji wod-kan i c.o., a także montaż armatury sanitarnej i kabin WC. Koszt adaptacji to 159 613,29 złotych (bez VAT), a roboty wykonuje KOPAX Sp. z o.o. z Mikołowa.

Placówka do końca sierpnia przejdzie także kompleksowy remont korytarzy segmentu B i jadalni, korytarzy segmentu C oraz w 4 salach II piętra segmentu A, a także sal C16, C17, gabinetu pedagoga D10, D11, D12. Będzie on polegał m.in. na malowaniu ścian, odświeżeniu lamperii, montażu nowej wykładziny PCV, opraw oświetleniowych i osprzętu elektrycznego. Na modernizację UM Mikołów zamierza przeznaczyć kwotę 560 tys. złotych, a do przetargu stanęły dwie firmy. Wykonawcę inwestycji poznamy za kilka dni, a remont powinien zacząć się ok. 29 lipca. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Piotr

    Remont to wy zrobcie na Kownackiej przedszkola za ktory sie zabiracie od lat i nic nie umiecie zrobic, brak parkingu, plac zabaw to jest archaiczny tam, nie mowiac o kwesti placu ktory wogule nie jest zagospodarowany - boisko i plac do street workout boglby tam powstac i byc dostepny dla mieszkancow bo nic w okolicy nie ma !!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również