Wiadomości z Mikołowa

Stróże prawa podczas IV Mikołowskiego Dnia Seniora

  • Dodano: 2018-10-22 10:45

Stróże prawa z Mikołowa wzięli udział w IV Powiatowym Dniu Seniora, który odbył się w miniony piątek w mikołowskim domu kultury.

Spotkanie było okazją do podsumowania rocznej aktywności najstarszych mieszkańców powiatu, a także ze strony policjantów okazją do przypomnienia o tym, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych.

Zorganizowane w miniony piątek przez Burmistrza Miasta Mikołowa oraz Stowarzyszenie Batut święto seniorów powiatu mikołowskiego było doskonałą okazją do zebrania wszystkich najstarszych mieszkańców w jednym miejscu. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Na zgromadzonych czekał bogaty program artystyczny oraz wiele innych atrakcji. Mikołowskich policjantów reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie nadkom. Krzysztof Skowron oraz  mundurowi, którzy udzielali porad z zakresu ruchu drogowego oraz prewencji.

Udział w takim przedsięwzięciu, poza informowaniem i edukacją, ma za zadanie podtrzymać zaufanie do instytucji stojących na straży prawa. Aby przekazywana przez stróżów prawa wiedza nie poszła w zapomnienie, seniorzy otrzymali odblaskowe opaski i zawieszki, a także ufundowane przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Mikołowski, różnokolorowe torby, które seniorzy będą mogli wykorzystać podczas codziennych zakupów. Torby zwykłe, lecz... niezwykłe, gdyż opatrzone odblaskowym pasem. Wszystko po to, by jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo starszych osób.

Wszystkich uczestników imprezy zachęcano także do korzystania z aplikacji "Moja Komenda" oraz interaktywnego narzędzia "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również