Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

STOP – zatrzymaj się – naprawdę warto! 73-latek sprawcą wypadku w Mikołowie

  • Dodano: 2020-08-07 08:30, aktualizacja: 2020-08-07 08:38

Mikołowscy kryminalni wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Mikołowie na skrzyżowaniu ulic Grudniowej i Zamkowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem, wyjeżdżajac z drogi podporządkowanej, nie zatrzymał się przed znakiem "stop" i zderzył się z prawidłowo jadącą mazdą. Poszkodowana w zdarzeniu kierująca trafiła do szpitala.

Policja apeluje więc o rozwagę na drodze i bezwzględne respektowanie znaków drogowych!

Do zdarzenia doszło przedwczoraj (5 sierpnia) około godziny 22.00 na obrzeżach miasta, przy małym  natężeniu ruchu. Kierujący volkswagenem 73-letni mikołowianin jechał ulicą Zamkową w kierunku ulicy Sosnowej. Dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Grudniową nie zatrzymał się jednak, mimo obowiązującego tam znaku B-20 oznaczającego "stop". Tym samym doprowadził do zderzenia z samochodem mazda, którym kierowała 59-letnia mieszkanka Mikołowa.

Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala w Katowicach

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących - byli trzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli także miejsce zdarzenia i wykonali oględziny, które posłużą do szczegółowego wyjaśnienia sprawy.  73-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzany zagrożenie na drodze. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.