Wiadomości z Mikołowa

Spowodował kolizję drogową. Winny zdarzenia ukarany wysokim mandatem

  • Dodano: 2022-01-27 10:30

Kierujący ciężarówką nie zachował szczególnej ostrożności przy wyjeździe z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Doprowadził tym samym, do niegroźnego w skutkach, zderzenia z samochodem osobowym. Na winnego kolizji policjanci drogówki nałożyli 1300 złotych mandatu i 6 punktów karnych.

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Bielskiej

Do kolizji dwóch pojazdów doszło 25 stycznia tuż przed godziną 10.00 w Mikołowie na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Bielskiej w Mikołowie. Okazało się, że kierowca ciężarówki naruszył jedną z podstawowych zasad ruchu drogowego - nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodem marki peugeot. Obaj kierujący byli trzeźwi i na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Mundurowi zakończyli kolizję mandatem. Ze względu na uszkodzenia obu samochodów, zatrzymane zostały dowody rejestracyjne.

Apel policji

Policjanci drogówki apelują o rozwagę podczas codziennych podróży i przypominają, że w przypadku drobnych kolizji, gdzie nie ma osób, które w jakikolwiek sposób ucierpiały, jest również zgoda uczestników co do tego kto jest sprawcą wyrządzonej materialnej szkody w zdarzeniu, wówczas wystarczy na miejscu spisać oświadczenie, których wzór często jest dostarczany wraz z polisą ubezpieczeniową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również