Wiadomości z Mikołowa

Seniorka oszukana metodą "na policjanta"

  • Dodano: 2022-05-23 07:00, aktualizacja: 2022-05-22 16:48

77-letnia mieszkanka Mikołowa padła ofiarą oszusta, który podawał się za policjanta. Mężczyzna przekonywał seniorkę, że ta bierze udział w policyjnej, tajnej akcji.

W miniony czwartek (19 maja) po godzinie 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie otrzymał zgłoszenie od 77-letniej mieszkanki jednego z mikołowskich osiedli. Kobieta padła ofiarą oszusta, który podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna nawiązał kontakt z ofiarą poprzez telefon stacjonarny. Przekonując mikołowiankę o prowadzonej tajnej akcji, namówił ją do przekazania nieznajomej osobie zgromadzonej na koncie bankowej gotówki, biżuterii oraz karty bankomatowej. Łączna wartość strat została oszacowana na 78 500 złotych.

Apel policji

Przestrzega się przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu pieniędzy i przypominamy, że policjanci nigdy nie prowadzą tego rodzaju działań. Jeżeli odbierzemy podejrzany telefon z żądaniem wpłaty środków na wskazane konto, możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustem. Prosi się o zachowanie rozsądku i nieprzekazywanie pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie zweryfikować.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tadek

    Przykre, niestety, ale onegdaj mawiano, że naiwnych nie sieją......

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również