Wiadomości z Mikołowa

Rodzina pogorzelców z Orzesza mierzy się ze skutkami pożaru. Pomoc dla samotnej mamy

  • Dodano: 2022-08-17 13:00

4 maja tego roku doszło do dramatycznej sytuacji w Orzeszu-Jaśkowicach. Niemal doszczętnie spłonął dom zamieszkiwany przez samotną mamę i trzech synów. Rodzina pogorzelców potrzebuje pomocy w odbudowaniu swojego życia.

35-letnia Sandra Cyprys, która samotnie wychowuje trzech synów: 13-, 11- i 10-latka, a dla dwóch starszych stanowi rodzinę zastępczą od prawie 11 lat od początku maja tego roku zmaga się z prawdziwym życiowym dramatem. Wówczas doszło do pożaru -  spłonęła doszczętnie część domu, a pozostała została uszkodzona wskutek dymu, zawartych w nim toksyn oraz wysokiej temperatury.

Przed nami ogrom pracy oraz gigantyczne koszty. Nasz dom wymaga generalnego remontu, a większość rzeczy należących do mnie i do dzieci nadaje się tylko do wyrzucenia – wyjaśnia pani Sandra.

Rodzina z Orzesza potrzebuje pomocy w odbudowie domu po pożarze!

Jeden z synów pani Sandry jest uczniem szkoły specjalnej, a ona sama pracuje (w tym dorywczo), aby zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki na co dzień.

Zawsze radziłam sobie sama ze wszystkim, zwłaszcza, że rodzice nie żyją od wielu lat. Jednak w obecnej sytuacji jestem zmuszona prosić o wsparcie, bo sama nie jestem w stanie pokryć strat i zniszczeń powstałych w wyniku pożaru – mówi pani Sandra.

Orzeszanka postanowiła poprosić o pomoc w uzbieraniu potrzebnej kwoty na renowację domu. Mowa o 100 tysiącach złotych. Pomóc poszkodowanej rodzinie z Orzesza można za pośrednictwem serwisu Zrzutka. Cenna każda złotówka!

pożar domu orzesze jaśkowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również