Wiadomości z Mikołowa

Przyszli interwenci kryzysowi szkolili się w Starostwie Powiatowym

 • Dodano: 2022-11-09 08:00, aktualizacja: 2022-11-09 08:19

8 i 9 listopada w Starostwie Powiatowym w Mikołowie odbywa się szkolenie dla kandydatów na interwentów kryzysowych działających w ramach wsparcia i pomocy psychologicznej dla osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń kryzysowych.

W ramach rozpoczęcia, zebranych w imieniu władz Powiatu Mikołowskiego powitała członkini Zarządu Grażyna Nazar.

Szkolenie prowadzi uznana trenerka Liliana Krzywicka ze Stowarzyszenia Moc Wsparcia, a uczestnicy to osoby pracujące z ludźmi w kryzysie lub zainteresowane tą formą pomagania- pracownicy samorządów, instytucji pomocy społecznej, służby zdrowia, oświaty, służb emergencyjnych etc.).

W Mikołowie szkolili się przyszli interwenci kryzysowi

Przyszli interwenci nauczą się myślenia i działania w paradygmacie profesjonalnej interwencji kryzysowej czyli adekwatnego rozumienia stanu osoby w kryzysie - jej myślenia, odczuwania i zachowań. Oznacza to również umiejętność doboru narzędzi oceny jej stanu i sposobów pracy nad wyjściem z kryzysu.

Tematyka szkolenia obejmuje następujące obszary:     

 • Podstawy psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej
 • Interwencja wobec osób zagrożonych samobójstwem
 • Interwencja w sytuacjach kataklizmów i katastrof
 • Pomaganie osobom przeżywającym kryzys utraty i żałoby

Kandydaci na interwentów, po przeszkoleniu, będą mogli pełnić zdalne dyżury interwenta oraz realizować wsparcie i pomoc psychologiczną - przypominają pracownicy Starostwa Powiatowego w Mikołowie.

starostwo powiatowe interwenci kryzysowi

Komentarze (2)    dodaj »

 • KubaBatanachama

  Interwent kryzysowy- kto wymyśla te nazwy? Czyżby zachodnia moda na psychologów mijała i ci potrzebowali nowej nazwy? Może ktoś mi w końcu wytłumaczy na czym ta,, pomoc" psychologiczna polega? Czy jak spłonie mi dom to mam dać sobie wmówić psychologowi że ktoś mi go odbuduje? A może gdy stracę nogę to mam uwierzyć psychologowi że,, wszystko będzie dobrze " i nawet jeśli noga nie odrośnie to zaoszczędzę połowę na kupnie skarpetek i butów? Głupszej mody i głupszego sposobu na marnowanie pieniędzy niż na psychologów nie znam. Nic zatem dziwnego że taki kurs organizuje Starostwo w Mikołowie. Ciekawe kto tym razem zarobił?...

 • jorguś

  Ja nie mogę, kto szykuje i opłaca te wszystkie fuchy? Założę się że żaden taki,, interwent'' nie będzie pracował za płacę robotnika.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również