Wiadomości z Mikołowa

Przez 5 lat znęcał się na żoną. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

  • Dodano: 2021-04-26 10:00

Regulacje prawne mające chronić ofiary domowej przemocy, pozwalają na coraz dotkliwsze konsekwencje wobec sprawców domowego piekła. Mieszkaniec Mikołowa od ponad 5 lat znęcał się nad żoną. Prokuratura przychyliła się do wniosku Policji i nakazała mu między innymi opuścić wspólne mieszkanie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Informację o pilnej interwencji, policjanci z mikołowskiej prewencji otrzymali w piątek, 23 kwietnia, po godzinie 19:00. Na miejscu zatrzymany został 66-letni mężczyzna. Jak ustalili śledczy, człowiek ten miał znęcać się nad żoną już od dobrych kilku lat. Upokorzenia, wulgaryzmy oraz ciągłe niepokojenie było w tym domu na porządku dziennym. 66-latek nie szczędził kobiecie także agresji fizycznej. W trakcie wywołanych awantur miał uderzać ją pięścią w twarz oraz kopać w brzuch.

Następnego dnia po zatrzymaniu, mieszkaniec Mikołowa usłyszał policyjne zarzuty: fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą najbliższą. By chronić kobietę i zapewnić jej spokój, policjanci złożyli do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie wniosek o zastosowanie szeregu środków zapobiegawczych. W tym zakresie prokurator nie miał żadnych wątpliwości i nakazał mężczyźnie opuścić zajmowane wspólnie z żoną mieszkanie. Ma też zakaz zbliżania się do niej oraz został objęty policyjnym dozorem. 

Domowy oprawca stanie wkrótce przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Demokrata

    Pilna interwencja po pięciu latach. Gdzie wy byliscie przez tyle lat, sąsiedzi? Przerażające.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również