Wiadomości z Mikołowa

Powiat mikołowski: Mirosław Duży przyznał 53 stypendia dla najlepszych uczniów

  • Dodano: 2019-05-17 10:30

Ponad 50 uczniów z pięciu szkół średnich powiatu mikołowskiego zostało stypendystami starosty mikołowskiego. Otrzymają po tysiąc złotych miesięcznie.

Łącznie 53 uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu mikołowskiego będzie otrzymywać stypendium starosty mikołowskiego. Wysokość przyznanej nagrody to 1000 zł miesięcznie. 

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 16 maja w Starostwie Powiatowym. Wzięli w niej udział starosta mikołowski, Mirosław Duży, członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar, radna Mirosława Lewicka i naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, Iwona Smorz. Na sali pojawili się także dyrektorzy szkół średnich z powiatu mikołowskiego.

Stypendia starosty Powiatu Mikołowskiego – do kogo trafiły?

Największa liczba stypendiów przypadła w udziale licealistom I LO im. Karola Miarki w Mikołowie (łącznie 28 uczniów). Osiem stypendiów trafiło do uczniów II LO im. rotmistrza Witolda Pileckiego, a wyróżniono również 12 uczniów ZST w Mikołowie. W gronie nagrodzonych znalazły się również trzy stypendystki z ZSP w Ornontowicach i dwóch uczniów ZSEiU w Łaziskach Górnych.

 Gratuluję wam, bo to wasz wielki sukces, a te stypendia są nagrodą za wasz trud i pracę – mówił w trakcie uroczystości starosta Powiatu Mikołowskiego, Mirosław Duży. 

Nagrody finansowe są przyznawane za pierwszy semestr roku szkolnego w trzech kategoriach:

  • za wybitne wyniki w nauce (34 uczniów)
  • za wybitne osiągnięcia w nauce (9 uczniów)
  • za wybitne osiągnięcia sportowe (10 uczniów).

Warunkiem otrzymania stypendium jest uzyskanie średniej ocen na poziomie min. 5,1. Wśród stypendystów 2018/2019 za wybitne osiągnięcia w nauce znaleźli się laureaci olimpiad i konkursów, m.in. konkursu ekologicznego, dziennikarsko-fotograficznego, konkursu „Bezpieczna Praca w Rolnictwie”, Olimpiady Wiedzy o Mediach i finaliści Olimpiady Wiedzy Górniczej o Złotą Lampkę. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Magma

    Jak na to, że za chwilę skończy się rok szkolny, to tempo przyznania tych nagród - powalające.Gratuluję nagrodzony!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.