Wiadomości z Mikołowa

Poważna kolizja na ulicy Podleskiej

  • Dodano: 2021-10-25 09:15

Wysoki mandat oraz punkty karne otrzymał kierujący sportowym volkswagenem, który nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go peugeota i doprowadził do zderzenia. Policja apeluje, by zachować wyjątkową ostrożność, zwłaszcza teraz, gdy jesienne warunki na drodze, z dnia na dzień, są coraz gorsze.

Kolizja w Mikołowie podczas manewru wyprzedzania

Do poważnej kolizji doszło w czwartek 21 października około godziny 17:15 w Mikołowie na ulicy Podleskiej. Kierujący Volkswagenem Golfem 22-latek w pewnym momencie najechał na tył Peugeota. Uszkodzenie karoserii samochodu sprawcy kolizji były na tyle spore, że policjanci drogówki musieli zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu. Mężczyzna otrzymał także 500-złotowy mandat oraz 6 punktów karnych. Zaistniałą sytuację tłumaczył chęcią podjęcia manewru wyprzedzania.

Mikołowska drogówka apeluje o bezpieczną jazdę!

Każdy, nieprzemyślany manewr na drodze nieść może ryzykowne w skutkach konsekwencje. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego: Kierujący pojazdem jest obowiązany: utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Izabela

    Widziałam tą kolizję. Ten chłopak powie mieć odebrane prawo jazdy na resztę życia! To potencjalny morderca na drodze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również