Wiadomości z Mikołowa

Potrzebujesz rozmowy i wysłuchania? Żywa Biblioteka zaprasza do MDK Mikołów

  • Dodano: 2022-04-28 16:15

Miejski Dom Kultury w Mikołowie organizuje nowatorską i społecznie potrzebną inicjatywę. Żywa Biblioteka zawita do mikołowskiego MDK już 6 maja. O co chodzi?

Niezmiernie się cieszę, że tak ważna w dzisiejszych czasach inicjatywa odbędzie się w naszym mieście. Zapraszam serdecznie na ważne rozmowy,  które  często otwierają nam oczy, umysł i serce na drugiego człowieka,  zmieniają myślenie, obalają stereotypy, pozwalają skonfrontować nasze wyobrażenia z rzeczywistością, a przede wszystkim pokazują, jak ważne dla każdego z nas są szacunek, akceptacja i zrozumienie – zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu Katarzyna Syryjczyk-Słomska.

Żywa Biblioteka w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie już 6 maja

Korzenie Żywej Biblioteki sięgają Danii, a celem projektu jest oswajanie z szeroko rozumianą innością. Możliwość porozmawiania z obcymi osobami niemal na każdy temat ma zapobiegać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu. To również żywy symbol ważności dialogu w codziennym życiu.

Wydarzenie ma konwencję biblioteki, w której „książkami“ są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami (wyznawcy różnych religii, osoby o różnych odcieniach skóry, z różnym stopniem sprawności fizycznej, różnej orientacji seksualnej itp.). „Czytelnicy“ mogą ich „wypożyczyć“ i porozmawiać z nimi. Nad całością wydarzenia czuwają „bibliotekarze“. O długości rozmowy decydują rozmówcy, jednak maksymalnie może trwać do 30 min – informują organizatorzy.

W Mikołowie w trakcie Żywej Biblioteki będzie można „wypożyczyć” i porozmawiać z byłym księdzem, osobą wysoko wrażliwą, aktywną seniorką, osobą homoseksualną, osobą z depresją, apostatą, dyskryminowaną emigrantką i matką osoby dorosłej  z niepełnosprawnością intelektualną.

Wydarzenie będzie miało miejsce 6 maja 2022 roku w godzinach od 14.00 do 18.30 w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie.

Żywa Biblioteka odbywa się w ramach projektu “Lokalnie dla różnorodności” realizowanego przez Stowarzyszenie Diversja przy wsparciu Credit Agricole Bank Polska z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.

W Mikołowie wydarzenie organizuje Miejski Dom Kultury i Obywatelski Komitet Samorządowy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Yogi

    Jak potrzebuja rozmowy i wysłuchania to ida do spowiedzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również