Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Policjanci podczas zajęć z wyszkolenia strzeleckiego

  • Dodano: 2019-09-19 11:15

Policjanci z mikołowskiej komendy oraz komisariatów z Orzesza i Łazisk Górnych regularnie uczestniczą w zajęciach z wyszkolenia strzeleckiego.

Podczas szkoleń przeprowadzanych za żorskiej strzelnicy mundurowi trenują nie tylko trafność do celu, ale przede wszystkim obycie z bronią oraz jej użycie w różnych warunkach.

Korzystając z tego środka przymusu bezpośredniego trzeba być opanowanym i właściwie oceniać sytuację.

Szkolenie strzeleckie w policji obejmuje między innymi takie elementy jak zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, w tym trening bezstrzałowy, trening strzelecki oraz strzelania programowe. Zajęcia praktyczne, sprawdziany i egzaminy w zakresie umiejętności posługiwania się bronią palną przeprowadza się na strzelnicy. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie realizują je na strzelnicy kulowej "Dębina" w Żorach.

Dziś od godziny 09.00, pod bacznym okiem prowadzącego mł.asp. Rafała Babińskiego, policjanci trenowali oddawanie strzałów z odległości od 5 do 15 metrów. Były to strzelania zarówno statyczne jak i dynamiczne oraz sytuacyjne. Udział w tego rodzaju zajęcaich jest obowiązkowy i  pozwala szkolącym się na przygotowanie do różnych sytuacji, z jakimi mogą spotkać się w codziennej służbie.

Po zrealizowaniu poszczególnych etapów, wszyscy przystąpili do egzaminu końcowego, który zaliczyli z wynikiem pozytywnym. Kolejna tura zajęć doskonalających jeszcze w tym miesiącu.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.