Wiadomości z Mikołowa

Policja podsumowała wielkanocny weekend! Odnotowano aż 7 kolizji drogowych

  • Dodano: 2024-04-03 09:15

Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących w trakcie minionego Wielkanocnego weekendu. Na drogach powiatu mikołowskiego odnotowano od 29 marca do 1 kwietnia 7 kolizji drogowych, z których 4 zaistniały w przedświąteczny piątek.

Podsumowanie wielkanocnego weekendu

Z uwagi na świąteczny weekend wiele osób skorzystało z możliwości bliższych lub dalszych wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwała większa liczba policyjnych patroli. Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy właśnie podsumowali 4 dni akcji związanej z bezpieczeństwem podczas świątecznego weekendu. Od piątku do poniedziałku odnotowano 7 zdarzeń drogowych (bez ofiar śmiertelnych), przeprowadzono kontrolę 143 pojazdów, legitymowano 178 osób, stwierdzono 114 wykroczeń (większość dotyczyła przekroczenia prędkości). Ujawniono nietrzeźwego rowerzystę, nietrzeźwego kierującego oraz kierującą po użyciu alkoholu z zakazem prowadzenia pojazdów!

Każdy wsiadający za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie na drodze! Wielu osobom wydaje się, że pijąc alkohol poprzedniego dnia, następnego mogą bez problemu ruszyć samochodem. W połączeniu z nadmierną prędkością zagrożenie to wzrasta kilkakrotnie! Osobny apel mundurowi kierują też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących.

Komentarze (2)    dodaj »

  • jorguś

    Siedem kolizji to dużo i dowodzi faktu że zamordyzm służy tylko łupieniu kierowców i niema wpływu na bezpieczeństwo. Może warto się zastanowić nad stanem dróg i oz oznakowania na tych drogach?

  • EEE

    Stan dróg w Mikołowie, szczególnie te wąskie skrzyżowania z DK44 z których nic nie widać? A na co to komu! Ktoś zapomniał, że Borowa Wieś, Paniowy czy Reta, to też Mikołów.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również