Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie działań "Bezpieczne skrzyżowania"

  • Dodano: 2018-02-21 07:45, aktualizacja: 2018-02-20 11:32

W ubiegły piątek (16.02) na terenie powiatu mikołowskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wojewódzkie działania p/k : "Bezpieczne skrzyżowania". Celem akcji było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach.

W miniony piątek, w godzinach od 8:00 do 16:00, pięciu mundurowych pionu ruchu drogowego brało udział w wojewódzkich działaniach p/k: "Bezpieczne skrzyżowania". Tego dnia, mikołowskich policjantów wspierali mundurowi Ruchomego Stanowiska Dowodzenia (RSD) z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. RSD to auto wyposażone w nowoczesną elektronikę m.in. obrotowe kamery, anteny, monitory, które bardzo dokładnie obrazują popełnione przewinienia drogowe. Celem działań "Bezpieczne skrzyżowania" było egzekwowanie od kierujących pojazdami oraz pieszych obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego obowiązujących na skrzyżowaniach. Ponadto ważnym elementem akcji była edukacja i profilaktyka kształtująca właściwe postawy wśród kierujących pojazdami silnikowymi, rowerzystów i pieszych w zakresie dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Podczas akcji policjanci ujawnili 24 wykroczenia drogowe z czego nałożyli 20 mandatów karnych i skierowali 4 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również