Wiadomości z Mikołowa

Pieszy potrącony w dzielnicy Bujaków. Policja apeluje o ostrożność!

  • Dodano: 2022-09-26 09:45

Kryminalni mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w miniony piątek w jednej z mikołowskich dzielnic.

Potrącenie mężczyzny w Bujakowie

Do wypadku doszło 23 września około godziny 19.00 na ulicy Spyry w Mikołowie. Wstępne ustalenia policjantów drogówki wskazują, że kierująca osobówką 63-latka, jadąc w stronę centrum miasta, potrąciła młodego mężczyznę, którym idąc z przeciwka prawą stroną jezdni, nagle wszedł pod nadjeżdżającego volkswagena. Kierująca samochodem była trzeźwa. Poszkodowany mężczyzna, który doznał licznych obrażeń, trafił do szpitala w Katowicach - Ochojcu. Policjanci zabezpieczyli jego krew do badań pod kątem obecności w organizmie alkoholu i narkotyków.

Mikołowska drogówka apeluje o wzmożoną czujność na drodze! Wraz z jesienną porą, z dnia na dzień warunki drogowe stają się coraz gorsze, a komfort podróży, zarówno pieszych, jak i kierujących pojazdami, znacząco spada. Starajmy się być zatem świadomymi uczestnikami ruchu drogowego!

Komentarze (2)    dodaj »

  • KubaBatanachama

    Ciekaw jestem czy przy ulicy Spyry jest chodnik albo chociaż czyste i utwardzone pobocze. Jeśli nie to wina za wypadek spada na władze miasta. Mikołów to dziura zabita dechami gdzie dba się tylko o rynek, ale w sołectwach nie dosyć że drogi są w opłakanym stanie to nagminnie brak przy nich chodników a pobocza są w takim stanie że nie sposób po nich iść czy uciec na nie przed rozjechaniem. Niedługo zacznie się prawdziwy armagedon dla mieszkańców gdy nastanie zima a odśnieżarki zasypią wertepy zwane poboczem. Znowu trzeba będzie uciekać z oblodzonej jezdni do śniegu po pas by nas nie rozjechały mijające się ciężarówki. Jeśli przejechany pieszy był trzeźwy to powinien zaskarżyć miasto i policję o przestępstwo zaniechania i zarządać sowitego odszkodowania od miasta.

  • jorg

    Ale za to po centrum można śmigać na hulajnogach :) już odtrąbił burmistrz sukces hahaha (jaki gospodarz taki sukces, żałosne)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również