Wiadomości z Mikołowa

Odbywając karę pozbawienia wolności, oszukiwał budowlańców

  • Dodano: 2022-03-10 07:00, aktualizacja: 2022-03-09 22:01

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie przedstawili 11 zarzutów 29-letniemu mężczyźnie.

Oszustwa

W sierpniu 2021 roku Prokuratura Rejonowa w Mikołowie zleciła mikołowskim policjantom przeprowadzenie pewnego dochodzenia. Dotyczyło ono oszustwa zgłoszonego przez trzy miejscowe firmy budowlane. Pokrzywdzeni dostarczyli kopie zgromadzonych dokumentów, w tym kopie faktur, wiadomości mailowych i zleceń przewozowych. Do oszustw miało dochodzić od kwietnia do lipca 2021 roku. 29-letni mikołowianin, który podawał się za przedstawiciela należącej do swojego brata firmy, zlecił budowlańcom wykonanie szeregu usług, które zostały terminowo zrealizowane. Żadnej z wystawionych przez te firmy faktur nie zapłacił. Swoim kontrahentom przesyłał jednak sfałszowane, jak się później okazało, potwierdzenia przelewów gotówki.

Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą rozpoczęli wnikliwą analizę materiału dowodowego, poszerzając go jednocześnie o przesłuchania świadków i inne ustalenia. Okazało się również, że wskazany przez pokrzywdzonych mężczyzna miał już na swoim koncie liczne wcześniejsze oszustwa. W chwili, gdy miał się dopuścić kolejnych przestępstw, 29-letni mikołowianin odbywał właśnie karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Po kilku miesiącach żmudnego dochodzenia, policjanci przedstawili mężczyźnie 11 zarzutów sfałszowania dokumentów i oszustwa na łączną kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

Na początku tego roku do Sądu Rejonowego w Mikołowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 29-latkowi. Oszust ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również