Wiadomości z Mikołowa

O zagrożeniu terrorystycznym z młodzieżą

  • Dodano: 2018-04-26 11:30

Wczoraj, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach mieli okazję wysłuchać rad i wskazówek, jak zachować się w sytuacji wtargnięcia do szkoły aktywnego strzelca. W dobie istniejącego zagrożenia terrorystycznego, zajęcia informacyjne o takiej tematyce stają bowiem elementem obligatoryjnym. Wykład z uczniami przeprowadził policjant wydziału prewencji mikołowskiej komendy.

Spotkanie przeprowadził st.sierż. Artur Ceran - policjant mikołowskiej komendy, który na co dzień zajmuje się nie tylko tematyką szerokopojętej profilaktyki wśród młodzieży, jest także dowódcą mikołowskiej Grupy Szybkiego Reagowania oraz policjantem przeszkolonym w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Prelekcja dotyczyła poznania zjawiska wtargnięcia uzbrojonego napastnika na teren placówki oświatowej oraz procedur postępowania nauczycieli, pracowników szkół i służb powołanych do ochrony bezpieczeństwa i przeciwdziałania aktom terroru.

Policjant przekazał wszystkim zebranym m.in. wiedzę na temat algorytmu postępowania. Właściwa reakcja na taki atak powinna być podporządkowana zasadzie opracowanej przez FBI: „run, hide, fight / uciekaj, schowaj się, walcz”.

Prowadzenie działalności profilaktycznej ukierunkowanej na podnoszenie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym, jest jednym z zadań wynikających z „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również