Wiadomości z Mikołowa

Nowe zaplecze Orła Mokre

  • Dodano: 2019-11-04 11:45

Sołectwo Mokre – piękna część Mikołowa zajmująca jego zachodnią część.

Słynie przede wszystkim ze swoich terenów rekreacyjnych i sportowych. Tu znajduje się wizytówka całego Mikołowa czyli Śląski Ogród Botaniczny ze swoim ośrodkiem edukacyjnym, zabytkowy park, pole golfowe czy boisko mokierskiego klubu piłkarskiego Orzeł Mokre.

Tereny rekreacyjne i sportowe pełnią w mieście istotną funkcję

 Przychodzimy tu, by odprężyć się po pracy, szkole, by miło spędzić czas, nabrać energii. Kompleksy sportowe służą młodym, którzy trenują różne dyscypliny sportu, ale i starszym, coraz częściej pojawiającym się na siłowniach na wolnym powietrzu, organizującym dla siebie grupowe ćwiczenia. W Mikołowie na szczęście sport ma się dobrze. Uczniowie od najmłodszych klas zrzeszają się w klubach sportowych, by trenować i rozwijać swoje talenty. Do tego potrzebna jest oczywiście odpowiednia infrastruktura i zaplecze. Nowy obiekt na mapie Mikołowa właśnie pojawił się w Mokrem. Chodzi o rozbudowany budynek zaplecza KS Orzeł Mokre.

Jakiś czas temu klub własnym sumptem wyrównał teren boiska treningowego. MOSiR pomógł w zabudowie instalacji nawadniającej. Po sąsiedzku znajduje się ładne, duże boisko z trybunami. Pozostało zatem zadbać o zaplecze techniczne. Istniejący budynek rozbudowano powiększając go o 150m2. Powstały nowe szatnie z prysznicami, nowa kotłownia gazowa, przeprowadzono termomodernizację, budynek dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, zamontowano także windę do obsługi osób na wózkach. Młodzi i starsi sportowcy mają teraz dobre warunki do trenowania i rozwijania swoich pasji. Nie jest to ostatnia sportowa inwestycja w Mokrem, bowiem planowana jest budowa przyszkolnego orlika.

Coraz więcej osób wybiera zdrowy tryb życia i uprawia sport. Naturalnym jest, że musimy w związku z tym rozwijać bazę sportową i zaplecze. Zależy nam na tym, by mieszkańcy czuli się dobrze w miejscach swojego zamieszkania i w miarę naszych możliwości, aczkolwiek systematycznie i konsekwentnie wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy prace przy AKSie, w tym roku w Mokrem, a w przyszłym planujemy inwestycję w budynku gospodarczym przy boisku w Bujakowie – mówi Mateusz Handel zastępca burmistrza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również