Wiadomości z Mikołowa

Nowe biletomaty ZTM w powiecie mikołowskim. Gdzie się pojawią?

  • Dodano: 2021-09-16 09:15

Aż 43 nowe biletomaty Zarządu Transportu Metropolitalnego pojawią się w miastach aglomeracji. Trzy z nich pojawią się w powiecie mikołowskim. Gdzie dokładnie?

ZTM postanowił rozwinąć system sprzedaży biletów w miastach i gminach całej aglomeracji. W ten sposób na ulice Metropolii trafią 43 nowe biletomaty (z czego jeden pozostanie w siedzibie ZTM dla możliwości przeprowadzania testów).

Na ulicach gmin tworzących Metropolię pojawią się nowe biletomaty ŚKUP, gdyż władze ZTM podpisały umowę na zakup dodatkowych urządzeń. Możliwe jednak, że to nie koniec, gdyż w trzech miastach planuje się montaż kolejnych 5 automatów, a umowa zawiera zapis o możliwości domówienia kolejnych 24 sztuk. Nowe biletomaty zyskają przydatną funkcję.

Obecne biletomaty pełnią oprócz funkcji sprzedażowej również informacyjną. Oprócz zakupu biletu papierowego i elektronicznego można w nich odebrać kartę ŚKUP i odczytać komunikaty dotyczące zmian w organizacji ruchu. W nowych biletomatach pojawi się dodatkowa funkcja – podróżni zyskują możliwość sprawdzenia rzeczywistego czasu przyjazdu autobusów, tramwajów i trolejbusów.

Nowe biletomaty ŚKUP w powiecie mikołowskim

Ta inwestycja nie należy do najprostszych. Jej stronami nie jesteśmy bowiem tylko my i wykonawca, ale również m.in. gminy, na obszarze których nowe urządzenia zostaną lokalizowane. Dziś jednak postawiliśmy kolejny, ważny krok na drodze tej inwestycji – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Nowe lokalizacje automatów biletowych to efekt rozmów z włodarzami miast. Biletomaty mają trafić do miast i gmin województwa śląskiego do początku II kwartału przyszłego roku. Na 43 urządzeniach może się nie skończyć. Organizator komunikacji miejskiej postanowił zastrzec możliwość złożenia dodatkowego zamówienia.

Gdzie w powiecie mikołowskim znajda się nowe biletomaty? Będą to:

  • Łaziska Górne – na przystankach Łaziska Górne Ratusz i Łaziska Średnie Plac Autobusowy,
  • Mikołów – Mikołów Dworzec PKP,
  • Wyry – Wyry Główna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.