Wiadomości z Mikołowa

Nowa prezes zarządu PSONI Koło w Mikołowie

  • Dodano: 2023-06-21 08:30, aktualizacja: 2023-06-20 18:14

Dobiegła końca kadencja prezesa zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Mikołowie Dominika Makowskiego. Jego miejsce, w drodze wyboru, zajęła Joanna Sojka.

20 czerwca starosta mikołowski Mirosław Duży wraz z członkami Zarządu Powiatu złożyli serdeczne podziękowania na ręce odchodzącego prezesa. Nie zabrakło ciepłych słów, życzeń wszelkiej pomyślności i wyrazów uznania za pełną zaangażowania charytatywną pracę na rzecz wyrównywania szans i integracji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz nieustanną walkę z ich wykluczeniem.

Nowa prezes zarządu PSONI Koło w Mikołowie

Jednocześnie Joanna Sojka została powitana jako nowa szefowa PSONI Mikołów. Nowa prezes zapewniła o swojej chęci kontynuowania zmian rozwojowych w stowarzyszeniu, deklarując pełną zaangażowania pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami, czynienia starań w zakresie pozyskiwania środków i realizacji inwestycji.

PSONI Koło w Mikołowie prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wyrach i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mikołowie. Stowarzyszenie realizuje również m.in. program Rehabilitacja 25 plus skierowany do osób z niepełnosprawnościami, którzy są absolwentami ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, udziela świadczeń zdrowotnych dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężeniami oraz prowadzi terapię wczesnego wspomagania rozwoju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również