Wiadomości z Mikołowa

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  • Dodano: 2021-01-12 07:00, aktualizacja: 2021-01-11 21:11

Kiedy panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu.

Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, czy w podeszłym wieku

Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Prawdziwe mrozy dopiero przed nami. Policja apeluje, by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka.

Śląska policja apeluje o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze.  Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997 lub 112. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Pamiętajmy jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Nadchodzące zimno niesie ze sobą potencjalne zagrożenie zamarznięcia osób, które nie mają stałego miejsca zamieszkania. Bezdomnymi zostają z różnych powodów. Są wśród nich ci "z wyboru" albo ci "z konieczności". Większość należy jednak do tej drugiej grupy. Stracili pracę, popadli w długi, albo nie potrafili rozwiązać rodzinnych konfliktów. To także kobiety, które uciekły przed znęcającymi się nad nimi mężczyznami, albo zostały wyrzucone z domu. Wielu bezdomnych to osoby chore fizycznie lub psychicznie. Często nie stronią od alkoholu, czy narkotyków.

Bez względu na wszystko – nie odwracajmy oczu od takich osób!

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.