Wiadomości z Mikołowa

Na drogach więcej rowerzystów, pieszych i motocyklistów. Apelujemy o ostrożność!

  • Dodano: 2019-04-05 10:30

Nadeszła wiosna, a wraz z nią poprawa pogody.

Na naszych drogach pojawiło się znacznie więcej rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów. Do kierowców apelujemy o to, aby z większą ostrożnością podchodzili do kierowców jednośladów i patrzyli w lusterka, bowiem chwila nieuwagi z ich strony, dla rowerzysty czy motocyklisty może zakończyć się tragicznie! Z kolei do kierowców jednośladów apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, wyobraźnię i bezpieczną jazdę.

Gdy na drogach ruch jest wzmożony o wypadek nietrudno

Dlatego apelujemy o ostrożną jazdę do wszystkich użytkowników dróg. Pamiętajmy, że nieodpowiedzialna i brawurowa jazda może doprowadzić do wypadku i poważnych urazów!

Brak wyobraźni, nieostrożność użytkowników dróg i łamanie podstawowych przepisów to główne przyczyny tragicznych zdarzeń drogowych. Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od zachowania wszystkich użytkowników, w tym również rowerzystów. Przy dużym natężeniu ruchu, w różnych warunkach pogodowych, nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii.

Apelujemy do rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności, wyobraźnię i bezpieczną jazdę. Pogoda sprzyja podróżowaniu jednośladami, jednak należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Kierujący tymi pojazdami uczestnicząc w wypadkach – w większym stopniu niż kierowcy samochodów, narażeni są na utratę zdrowia i życia. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa, karoseria i poduszki powietrzne. Ponadto trudniej jest zapanować nad jednośladem, gdy nagle straci się nad nim panowanie. Pamiętajmy, że rozważne zachowanie jest gwarancją bezpieczeństwa na drogach. Policjanci do kierowców apelujemy o to, aby z większą ostrożnością podchodzili do kierowców jednośladów i patrzyli w lusterka, bowiem chwila nieuwagi z ich strony, dla rowerzysty czy motocyklisty może zakończyć się tragicznie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również